Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kino na szpilkach profilaktycznie

Wtorek, 7 października 2014, 7:50
Aktualizacja: 10:51
Autor: red.
Świdnica: Kino na szpilkach profilaktycznie
Fot. użyczone
Pierwsza, jesienna edycja Kina na Szpilkach – znakomitego spotkania świdnickich i nie tylko kobiet za nami. Było klimatycznie, trochę poważnie, trochę wesoło. Ponieważ październik to miesiąc szczególny, tematem przewodnim tym razem była profilaktyka raka piersi i innych chorób nowotworowych. Gośćmi specjalnymi były świdnickie Amazonki pod wodzą niestrudzonej Kazimiery Zając, która sama po zwycięskiej walce z nowotworem propaguje dobrą profilaktykę. Panie prezentowały na fantomach, w jaki sposób samemu się badać.

W krótkiej rozmowie, którą prowadziły Beata Moskal-Slaniewska i Violetta Mazurek wzięła udział psycholog Stefania Raducka- Gazda.

- Mówiłyśmy przede wszystkim o tym, jak reagować na informacje o chorobie kogoś bliskiego. Co robić, jak rozmawiać. Najprostsze, a jak ważne przesłanie – po prostu być. Nie pozostawiać chorego w samotności – komentują organizatorki.

Razem z Katarzyną Dzwoniarską, dyrektorem Cinema 3D, które jest obok Galerii Świdnickiej i Stowarzyszenia Kobiet w Świdnicy partnerem akcji, panie rozstrzygnęły kilka zabawnych konkursów, w których nagrodami były niespodzianki od sponsorów imprezy. Jak zawsze przed seansem sponsorzy promowali swoje usługi, atrakcje. Przez półtorej godziny panie mogły zasięgnąć porady kosmetycznej czy skorzystać z degustacji. Wszystko oczywiście przy symbolicznej lampce szampana czy soczku oraz słodkim poczęstunku.

A potem uczta kinowa – tym razem „Spódnice w górę”, świetna francuska komedia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group