• Piątek, 28 lutego 2020
  • Godz. 22:30
  • Imieniny: Hilarego, Lecha, Romana
  • Czytających: 785
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kioski z kwiatami wciąż bez kwiatów, za to już przeszklone

Wiadomości: Świdnica
Środa, 7 lipca 2010, 7:26
Aktualizacja: 7:28
Autor: KO
Fot. wizualizacja PKW
Kwiaciarki handlują w namiotach, robotnicy kończą dla nich pawilony. Te już są przeszklone, ale kiedy wreszcie handlujące kwiatami będą mogły wrócić na stare miejsca?

Boimy się pisać o jakichkolwiek terminach. Za urzędem miejskim w październiku ubiegłego roku podaliśmy, że sześć estetycznych pawilonów stanie jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Nadeszła wiosna, a stragany nie stanęły w pełnej krasie, co więcej: na blatach pojawiły się pęknięcia. Były więc problemy z materiałem, z wykonaniem, a nawet z konserwatorem zabytków, z którym w rezultacie udało się ustalić, aby zamiast zaprojektowanych żaluzji zostały zamontowane przeszklone ściany.

W połowie maja zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac obwieścił na sesji: do końca miesiąca będą trwały roboty kamieniarskie, a około miesiąca potrwa wykonanie pozostałych prac. Pod koniec maja rzeczywiście zamontowano nowe blaty. Ale czerwiec się skończył, a roboty nie zakończone. Teraz kwiaciarkom wstawiono szyby.

Co na to same zainteresowane?

- Ja nie chcę już tego komentować. Robię swoje, handluję kwiatami. Póki zima nie nadejdzie, mogę sprzedawać w namiocie. Codziennie zaglądam, jak panowie sobie radzą z naszymi pawilonami i trzymam za nich kciuki, żeby tym razem nic nie popękało – powiedziała nam jedna ze sprzedawczyń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~JA 7-07-2010 8:44
"- Ja nie chcę już tego komentować(...) trzymam za nich kciuki, żeby tym razem nic nie popękało " - JA też trzymam, chłopaki!
~jaa 7-07-2010 10:22
w tych szklanych budkach to sie kwiatki zagotują.... a Panie beda spocone :-))
~pepperoni 14-07-2010 20:55
same chcialy takie szklarnie, to jest poprostu kpina!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group