Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kładą ścieżki w świebodzickim parku

Czwartek, 10 marca 2011, 10:08
Aktualizacja: 10:09
Autor: red.
Świebodzice: Kładą ścieżki w świebodzickim parku
Fot. UM Świebodzice
Park Miejski w Świebodzicach po rewitalizacji będzie miał alejki wyłożone kostką granitową, stylowe latarnie, niewielką muszlę koncertową, ozdobną fontannę, plac zabaw, wygodne ławki, a do tego osiem obrotowych kamer.

Rewitalizacja parku trwa od ubiegłego roku. Teraz prace prowadzone są dosyć intensywnie dzięki czemu widać już sporo efektów. – Dziś możemy już zaobserwować kształt odnowionego parku, gotowy jest już m. in. tak zwany plac młodych, który znajduje się od strony ulicy Żwirki i Wigury – mówi Ireneusz Zyska, zastępca burmistrza miasta.

Ostateczny wygląd tego miejsca zapewne poznamy już latem, bo wykonawca zapowiada, że szybciej, niż planowano, zakończy zadanie – termin zakończenia zgodnie z umową to 31 października. W parku zostanie nasadzone kilkaset drzew, świebodziczanie znajdą tu także plac zabaw dla najmłodszych. A w nieco odleglejszej przyszłości właściciel nieruchomości, która znajduje się w parku, zamierza urządzić tu stylowy pensjonat z restauracją.

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Świebodzicach kosztować będzie 3,6 mln zł. Zadanie dofinansowane zostało w 61,7 % z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group