Czytających: 1843

klasa A: Klasa A: Gładkie zwycięstwa faworytów

Piątek, 4 maja 2012, 14:36
Aktualizacja: 17:16
Czołowa trójka tabeli piłkarskiej klasy A: Górnik II Wałbrzych, Karolina Jaworzyna Śląska, a także Sudety Dziećmorowice pewnie dopisała do swojego dorobku pełną pulę. Niezwykle cenne wygrane w kontekście walki o utrzymanie zanotowały rezerwy Zjednoczonych Żarów i Rawa Boleścin.

Seniorzy Karoliny otrząsnęli się po pożarze i pewnie wygrali w Pszennie z Cukrownikiem 3:0 (2:0). Jaworzynianie dopingowani przez swoich wiernych kibiców szybko opanowali boisko w Pszennie spychając gospodarzy na ich połowę. Przewaga Karoliny rosła, pierwszą groźną sytuację goście mieli już w 3. minucie, uderzenie Krzeczowskiego z rzutu wolnego było jednak niecelne. W 29. minucie Karolina po raz kolejny mogła otworzyć wynik meczu, a piłka po strzale Borowego głową poszybowała nad poprzeczką. Minutę później przyjezdni dopięli swego, dobrą akcję Ignatowicza i Borowego wykończył Ptak. Cukrownik szybko chciał odpowiedzieć bramką, jednak akcje miejscowych kończyły się przed polem karnym zespołu z Jaworzyny Śląskiej. Groźnie pod bramką Karoliny zrobiło się w 33. minucie, kiedy to Matura zdecydował się na mocny strzał, górą w tym pojedynku był jednak Burdzy. Na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy goście strzelili drugiego gola, na listę strzelców wpisał się ponownie Ptak. Drugą część gry mocno rozpoczęli gospodarze stwarzając sobie dwie dobre okazje do zdobycia kontaktowej bramki, do siatki trafili jednak wiceliderzy klasy A. W 59. minucie Wasilewskiego pokonał Ignatowicz ustalając końcowy rezultat.

Cukrownik Pszenno – Karolina Jaworzyna Śląska 0:3 (0:2)

Cukrownik: Wasilewski, Perełka, Bobrowski, D. Wojsław, Mozol, Matura (84' Lem), Wierzbicki (60' B. Wojsław), Majcherczyk, Wolański, Reizer (69' Pawłowski), Rymsza

Karolina: Burdzy, Myśliński, Krzeczowski, Borys, Czykieta, Bielak (60' Skupniewicz), Tymcik (81' Zdanowicz), Ptak, T. Krawczyk, Ignatowicz (81' Zielonka), Borowy (67' Krzak)