Czytających: 2211

klasa okręgowa: Klasa okręgowa: Sędziowie w roli głównej!

Niedziela, 12 maja 2013, 21:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 maja 2013, 18:35
24. kolejka wałbrzyskiej klasy okręgowej należała przede wszystkim do sędziów, którzy swoimi decyzjami wpłynęli na końcowe wyniki spotkań. W miniony weekend na ustach kibiców, piłkarzy i klubowych działaczy są przede wszystkim panowie Szylar i Mendel. Pierwszy z arbitrów sędziował w sobotę spotkanie Karolina Jaworzyna Śląska – MKS Szczawno–Zdrój, drugi dzień później prowadził zawody, w których zmierzyli się Piławianka Piława Górna i Stal Świdnica.

Zacznijmy od spotkania z udziałem Stali Świdnica, która kończyła spotkanie w dziewiątkę. – Ręce opadają, totalna niekonsekwencja, z jednej strony podczas różnego rodzaju starć sytuacja jest puszczona dalej, z drugiej strony zawodnicy są kartkowani. Jest mi przykro przede wszystkim piłkarzy, zagrali dziś bardzo ambitnie, zostawiając na boisku sporo zdrowia. Kiedy gra się słabo i przegrywa można mieć pretensje tylko do siebie, dziś było jednak zupełnie inaczej, dlatego ciężko się jest pogodzić z takim obrotem sprawy. Do przerwy było 1:1. Rywale trafili w 40. minucie z rzutu wolnego, który w ogóle nie powinien mieć miejsca, a tuż przed przerwą wyrównał Majcherczyk wykorzystując dogranie od Morawskiego. Od 60. minuty graliśmy w dziesiątkę po tym jak Chrzan został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Pomimo gry w osłabieniu wciąż prezentowaliśmy się bardzo dobrze i mieliśmy szansę na zwycięstwo. W 87. minucie doskonałą sytuację miał Sowa, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. No i chwilę po tym wydarzyło się to, co nie powinno mieć miejsca. W polu karnym przewrócił się jeden z zawodników Piławianki i leżąc na murawie perfidnie trącił ręką piłką pod nogi swojego kolegi, który skierował ją do bramki. Arbiter pokazał na środek boiska czym rozbawił nawet kibiców gospodarzy. W tym momencie w górę powędrowało kilka żółtych kartek dla naszych piłkarzy, m.in. boisko musiał opuścić Majcherczyk. W końcówce staraliśmy się doprowadzić do wyrównania, ale przeciwnicy strzelili kolejnego gola i wygrali 3:1 – relacjonuje spotkanie Tomasz Oleksy, trener Stali Świdnica.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele Karoliny Jaworzyna Śląska, która mecz z liderem kończyła w ósemkę! Na oficjalnej stronie klubu całe sobotnie przedstawienie nazywa się kabaretem, w którym główną rolę odgrywał sędzia Szylar. W 22. minucie Ignatowicz wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później z boiska „wyleciał” Tymcik, który rzekomo brutalnie uderzył stojącego z nim w murze rywala. Po zmianie stron los Tymcika podzielił Krzeczowski. Ambitnie grająca Karolina nie była w stanie zapobiec dwóm strzelonym przez MKS bramkom. W 70. minucie po trafieniach Mrozowskiego i Niemczyka lider prowadził 2:1. W 89. minucie w polu karnym gości podcinany był Ptak, sędzia nakazał jednak grać dalej. Z tą decyzją pogodzić nie mógł się Ignatowicz, który ostatecznie również zobaczył czerwoną kartkę, a arbiter zakończył pojedynek.