Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Klub wrażliwych serc

Niedziela, 2 czerwca 2013, 10:51
Aktualizacja: 0:03
Autor: red.
Żarów: Klub wrażliwych serc
Fot. UM Żarów
Mimo swej choroby promienieją i obdarzają innych miłością, życzliwością, uśmiechem. Zdarzenia dnia codziennego przeżywają znacznie pełniej i głębiej. I doceniają chwile integracji z drugim człowiekiem. W poniedziałkowe popołudnie, 27 maja, po raz piąty w Żarowie, wspólnie z przedstawicielami władzy samorządowej, radnymi Rady Miejskiej, dyrektorami szkół i gminnych jednostek, żarowskimi emerytami, opiekunami świetlic środowiskowych i licznie przybyłymi mieszkańcami gminy Żarów świętowali dzień godności.

- To święto jest nie tylko wyrazem solidarności, zrozumienia i życzliwości dla osób dotkniętych chorobą. To również dzień, w którym obalamy stereotypy zmieniając przy tym wizerunek osób niepełnosprawnych. Wszystkim, którzy świętują dzisiejszy dzień życzę, aby nasza wrażliwość na sprawy niepełnosprawnych była pogłębiona, a klub wrażliwych serc był zawsze otwarty, szeroki i gotowy - takimi słowami przywitał wszystkich burmistrz Leszek Michalak.

Tego dnia nie zabrakło kolorowego pochodu, transparentów z hasłami nawołującymi do godnego życia i poszanowania dla ludzkiej godności, tańca, śpiewu i recytacji. A wszystko po to, aby zaakcentować, jak ważna jest zwykła ludzka solidarność. - Godność to coś czego nie widać, a każdy ją ma. Masz ją ty i mam ją ja. Godność to dobro, szacunek dla siebie i drugiego człowieka. To nie zakładanie masek i poczucie własnej wartości. A ten majowy dzień jest naszym żarowskim hołdem dla ludzkiej godności - mówiła Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tegorocznymi gośćmi gminnego dnia godności osób niepełnosprawnych byli uczestnicy terapii zajęciowej z Mokrzeszowa, którzy co roku pokazują, jak powinno się postrzegać godność. - I za ten dzień składam serdeczne podziękowania Ryszardowi Fidlerowi i Zbigniewowi Furtakowi oraz pracownikom z Gminnego Centrum Kultury i Sportu i Ośrodka Pomocy Społecznej: Marcie Plizga, Natalii Wolskiej i Małgorzacie Witko. Gorące podziękowania składam również Ryszardowi Dykcikowi, który czuwał nad oprawą artystyczną oraz Kazimierzowi Kozłowskiemu za nieodpłatne przekazanie słodkich bułek. Za wsparcie dziękuję także Spółdzielni Socjalnej "Raz Dwa Trzy", dyrektorom i nauczycielom, opiekunom świetlic środowiskowych. A dzieciom i młodzieży za uczestnictwo i wielki talent, który można było usłyszeć i zobaczyć. Wielkie wyrazy wdzięczności adresuję również do naszych przyjaciół z warsztatów terapii zajęciowej z Mokrzeszowa za to, że zawsze możemy na was liczyć i gościć w naszej gminie - podkreślała Anita Denes-Ziemkiewicz.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group