Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kluby seniora podsumowują współpracę

Wiadomości: Bystrzyca Górna
Sobota, 23 czerwca 2012, 14:30
Aktualizacja: 14:32
Autor: red.
Fot. użyczone
Rok po wizycie w rejonie Oberspreewald–Lausitz seniorzy z Bystrzycy Górnej gościć będą zaprzyjaźniony klub z Lauchhammer (Niemcy). Okazją do spotkania będzie podsumowanie 5.letniego cyklu spotkań zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej.

W programie wizyty nie zabraknie wzajemnych spotkań i wycieczek, a także rozmów z działającym od kilku lat Klubem Seniora w Pszennie. Głównym celem wizyty będzie podsumowanie ostatnich 5 lat spotkań, omówienie programu działania osób starszych na rzecz otoczenia, promowanie współpracy między narodami i pokoleniami.

Kluby Seniora dają możliwość nawiązania nowych znajomości, rozmowy z drugim człowiekiem, a także dobrej zabawy i rozwijania zainteresowań. W ostatnich latach wspólnie z przyjaciółmi z Cottbus przełamywaliśmy stereotypy krążące o Niemcach i Polakach. Dzięki wizytom w naszych miejscowościach poznawaliśmy się wzajemnie, prezentując walory turystyczne naszych regionów. Dyskutowaliśmy o sytuacji gospodarczej i turystycznej naszych gmin w aspekcie europejskiego kryzysu. Podczas najbliższego spotkania rozmawiać będziemy o wspólnych pasjach i hobby, tym co łączy seniorów z Polski i Niemiec – mówią członkowie Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej.

Goście z Cottbus spędza w gminie Świdnica 3 dni, od 29 czerwca do 1 lipca. Nie od dziś wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu i poznawanie świata są najlepszym sposobem na zwalczanie depresji i nudy. Poza tym to idealna recepta na dobry humor. Klub Seniora organizuje wyjazdy, spotkania ze sztuką i kulturą. Czego dowodem jest ostatni wyjazd do Trutnova. – Udowadniamy, że świat nie kręci się wokół osób młodych i jest to naprawdę ważne – dodają z uśmiechem seniorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group