Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Koalh i Dj Bulb

Piątek, 14 czerwca 2013, 11:18
Aktualizacja: 11:20
Autor: red.
Świdnica: Koalh i Dj Bulb
Fot. użyczone
Mirek Kolczyk jest profesjonalnym muzykiem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wydaje płyty, zarówno jako solista – Kolah, czy też jako członek różnych zespołów, z którymi współpracuje m.in. Royal Rap, Trzecia Godzina Dnia, Kawa. Nagrywał również z takimi grupami jak Elohim, Grupa Mojego Brata, Gospel Rain, Bełchatów Gospel Singers, oraz Damy Radę.

Z gościnnym występem zawitał 13 czerwca do Aresztu Śledczego w Świdnicy, gdzie koncert spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony skazanych. Mirek Kolah Kolczyk obecnie mieszka w Rzeszowie z żoną Oksaną. Pasją jego życia i potrzebą serca są działania związane z profilaktyką uzależnień, w które jest zaangażowany od lat. Posiada bogate doświadczenie. Współpracował z wieloma organizacjami pożytku publicznego: Fundacja Głos Ewangelii – uczestniczył w autorskim projekcie Leszka Korzenieckiego: „Żyj poza klatką”, Fundacja Bread of life – współtworzył i realizował projekt „Profilaktyka z rapem”, Stowarzyszenie Pomocy Arka Nowego – gdzie działał w projekcie Piotra Stępniaka „I Ty możesz zmienić swoje życie”, Fundacja Nadzieja dla Przyszłości – gdzie prowadził autorski projekt pt. „Misja Prawdziwej Wolności” wraz z członkami swojego zespołu: Royal Rap, Fundacja Transformer – gdzie ze swoim przesłaniem dociera do dzieci z ośrodków wychowawczych, domów dziecka i szpitali. W ramach współpracy z fundacją, na samym Dolnym Śląsku (gdzie siedzibę ma ta fundacja) zagrał już ponad czterdzieści koncertów.

Koncert w świdnickim areszcie oprócz strony czysto rozrywkowej zawierał również cześć dydaktyczną i resocjalizacyjną, która poruszała tematykę uzależnienia od środków odurzających. Taka forma oddziaływania na skazanych przynosi bardzo dobre efekty bowiem skazani chętnie biorą udział w zajęciach. Znika bariera pomiędzy prowadzącym a uczestnikiem zajęć, a wręcz wytwarza się więź zależności i wspólnych zainteresowań muzycznych.

Kolejny koncert w świdnickim areszcie jest dalszą kontynuacją powstałych tradycji w jednostce polegających na oddziaływania na skazanych poprzez muzykę.

(Oficer Prasowy Aresztu śledczego w Świdnicy por. Łukasz Zamerski)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group