Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kobieta bezpieczna? Bezpieczna!

Środa, 16 stycznia 2013, 0:13
Aktualizacja: 0:14
Autor: red.
Świebodzice: Kobieta bezpieczna? Bezpieczna!
Fot. użyczone
Zakończyła się pierwsza edycja programu „Bezpieczna kobieta”, realizowanego przez świebodzicką Straż Miejską. Ponad 30 pań z miasta wzięło udział w serii szkoleń i zajęć teoretycznych z zakresu samoobrony. Od 6 listopada ubiegłego roku do 11 stycznia świebodziczanki pilnie trenowały chwyty obezwładniające napastnika, zdobywały także wiedzę o przepisach prawa.

- Ogółem odbyło się 14 zajęć w ramach akcji, w tym 13 dwugodzinnych treningów z samoobrony, na jednym spotkaniu zostały przedstawione informacje prawne z dziedziny prawa karanego i prawa wykroczeń, a także elementów kodeksu cywilnego – mówi Łukasz Gil, Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach.

Zajęcia były prowadzone przez komendanta Gila oraz st. isnp. Stanisława Sobieskiego. Panie były bardzo zadowolone i choć z pierwotnego składu ponad 50 osób spora część się wykruszyła, te które pozostały do końca, nie żałują.

- Zajęcia były naprawdę ciekawe, w zasadzie wyłącznie praktyczne, uczące nas konkretnych umiejętności, a na to właśnie liczyłam – mówi pani Anna, jedna z uczestniczek. – Poza tym była świetna atmosfera, poznałyśmy się bliżej i już nie możemy się doczekać następnej edycji.

Kontynuacja będzie na pewno, II edycja programu odbędzie się najprawdopodobniej wiosną. O szczegółach będziemy informować.

Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group