Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kobieta wielkiego formatu

Niedziela, 8 maja 2016, 10:42
Autor: opr. red.
Strzegom: Kobieta wielkiego formatu
Fot. www.strzegom.pl
Znana i niezwykle ceniona przez strzegomian Amanda Jadwiga Różańska – Baranowicz dołączyła 3 maja br. do grona Honorowych Obywateli Strzegomia.

Życiorys Amandy Jadwigi Różańskiej - Baranowicz jest bardzo bogaty, a lista zasług dla Strzegomia ogromna. Przez blisko 50 lat angażowała się i nadal angażuje w promocję Ziemi Strzegomskiej, troszczy się o zabytki, ponad 40 lat temu założyła Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzegomskiej.

Bardzo ciepło o nowym honorowym obywatelu w trakcie uroczystej Sesji Rady Miejskiej wypowiedział się burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. - Pani Amanda Jadwiga Różańska - Baranowicz to kobieta wielkiego formatu, która wpływa na ludzi bardzo pozytywnie. Jest człowiekiem ogromnej klasy, kompromisu i pojednania. Nic dziwnego, że mieszkańcy Strzegomia obdarzyli panią szacunkiem, przyjaźnią i uznaniem - zaznaczył burmistrz, który wraz z przewodniczącym RM - Tomaszem Marczakiem wręczyli pani Amandzie honorową odznakę "Honorowego Obywatela Strzegomia".

- Jestem bardzo wzruszona i niezwykle się cieszę, że radni docenili moją skromną osobę - podkreślała bohaterka dnia.

Specjalnie na tę okazję do Strzegomia przyjechali przedstawiciele Bundesheimatgruppe: Gudrun Streubel i Helmut Jakob, którzy złożyli Amandzie Jadwidze Różańskiej - Baranowicz serdeczne gratulacje. Przypomnijmy, że to właśnie ona zainicjowała współpracę z organizacją byłych niemieckich mieszkańców Strzegomia.

W trakcie sesji z krótkim recitalem wystąpił Jerzy Rynkiewicz, tenor, znany m. in. z wykonań pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group