Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kobieta z 3,8 promila alkoholu we krwi prowadziła samochód

Czwartek, 7 października 2010, 14:10
Aktualizacja: 14:13
Autor: KO
Świdnica: Kobieta z 3,8 promila alkoholu we krwi prowadziła samochód
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Peugeotem jechała od krawężnika do krawężnika 39–letnia kobieta. Alkotest wykazał u niej 3,8 promila alkoholu w organizmie. – Cztery promile to dawka śmiertelna dla części osób – komentuje doktor Zbigniew Kołodziejczyk ze świdnickiego pogotowia. – Jeśli dana osoba pije często i to kilka dni z rzędu, to dawka dwóch i pół, trzech promili jest taką dawką, że ta osoba funkcjonuje.

- Takich promili u zatrzymanej nietrzeźwej kobiety, świdnicki alkotest dawno nie wskazał - mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil ze świdnickiej policji. - Nietrzeźwą kobietę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu kobieta dobrowolnie poddała się karze czterech lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, trzech tysięcy złotych grzywny oraz cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na szczęście nie doszło do wypadku, drogówka szybko zatrzymała pijaną kierującą.

- Alkohol jest preparatem toksycznym, metabolizowanym w wątrobie – mówi doktor Kołodziejczyk. Przy czterech promilach zgon następuje u osób nadużywających przewlekle alkoholu, u chorych na choroby przewlekłe nerek, wątroby, trzustki czy serca oraz u osób wyniszczonych, niedożywionych i o niskiej wadze ciała.

- Jeżeli osoba pije rzadko, to przy takim stężeniu nie wstanie z łóżka – mówi doktor Kołodziejczyk. – Co innego, jeśli jest w tak zwanym ciągu. Wtedy jest na tyle świadoma, że wsiądzie do samochodu i będzie jechać trzymając się kierownicy. Ale taka osoba ma zawężone pole widzenia, praktycznie nie widzi poboczy. Do tego dochodzi zaburzone postrzeganie i obniżony czas reakcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group