Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1070
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Kodowanie w przedszkolu

Środa, 21 października 2020, 7:00
Autor: red
Jaroszów: Kodowanie w przedszkolu
Fot. UM Strzegom
W programie Akademii Przedszkolaka, który jest realizowany od kilku lat w jaroszowskim przedszkolu, znajduje się m. in. kodowanie na macie, zajęcia z robotami dla najmłodszych, wieża z kubeczków, kubeczkowe sudoku, zabawy z ozobotami czy dyktando graficzne.

Dzieci uczą się nie tylko podstaw programowania, ale też doskonalą umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i zdolności komunikacyjne.

Kubeczki z potencjałem

Są to zabawy ze zwykłymi jednorazowymi kolorowymi kubeczkami, które jak się okazuje wcale takie zwykłe nie są, mają ogromny potencjał edukacyjny... także w nauce podstaw kodowania. Możemy zaproponować dzieciom ułożenie sudoku lub odwzorowywanie zaproponowanego układu kubków. Możemy też tworzyć rytmy, wyszukiwać błędy w już ułożonym rytmie z kubeczków...

Przygoda z ozobotem

Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę. Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując , z wykorzystaniem ozobotów, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co powoduje, że dziecko odnosi natychmiastowy sukces a tym samym przyswajalność wiedzy staje się większa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group