Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kogo nagrodzić w dziedzinie kultury?

Wtorek, 20 lipca 2010, 7:22
Aktualizacja: 7:24
Autor: red.
Świdnica: Kogo nagrodzić w dziedzinie kultury?
Bożena Pytel wraz z Radosławem Skowronem w ubiegłym roku otrzymała nagrodę.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do 15 sierpnia przyjmowane są wnioski w sprawie świdnickich nagród kulturalnych. Laureatów typować mogą m. in. stowarzyszenia działające w mieście w zakresie kultury, jednostki kultury i oświaty, Komisja Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej w Świdnicy.

Wniosek o przyznanie nagrody powinien zawierać: dane osobowe kandydata proponowanego do nagrody lub nazwę podmiotu i jego adres; informację dotyczącą całokształtu dotychczasowej działalności albo informację o osiągnięciach, za które nagroda ma być przyznana oraz uzasadnienie.

Dla osób najbardziej wyróżniających się w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, których miejscem zamieszkania lub terenem działania jest miasto Świdnica, przewidziano nagrodę indywidualną lub zbiorową. Nagrody przyznawane są w szczególności: artystom, twórcom, organizatorom przedsięwzięć kulturalnych, popularyzatorom kultury, pracownikom miejskich jednostek kultury i oświaty.

Stosowne wnioski należy składać do 15 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49), pok. nr 27, zaadresowane na Departament Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (74) 856-28-52. Uchwała w sprawie nagród (XLIII/521/10 z 26 marca 2010 r.) dostępna jest na stronie: www.swidnica.bip-gov.info.pl (zakładka: Prawo lokalne).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group