Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolarskie ściganie

Wtorek, 28 czerwca 2022, 10:23
Aktualizacja: 10:23
Autor: red
Świebodzice: Kolarskie ściganie
Fot. UM Świebodzice
Niedziela (26 czerwca) w naszym mieście była bardzo emocjonująca za sprawą dwóch świetnych imprez kolarskich pn. Memoriał im. Pawła Sosika oraz Świebodzicki Piknik Kolarski.

Bardzo dobrym pomysłem było połączenie ich. Wydarzenia zorganizowali ludzie z wielką pasją i miłością do kolarstwa. Zadania sfinansowano z dotacji budżetu Gminy Świebodzice przyznanej w ramach otwartego konkursu ofert.

Znana wszystkim, mająca długoletnią tradycję w naszym mieście impreza pn. Memoriał Pawła Sosika upamiętniła wspaniałego kolarza, który z ginął w drodze na zgrupowanie

W XXI Memoriale Pawła Sosika wziął udział Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który serdecznie powitał rodziców Pawła Sosika Państwa Jolantę i Ryszarda Sosik, uczestników oraz organizatorów Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej Prezesa Matusza Rosiaka oraz Władysława Żyndula.

Wielkich sportowych emocji dostarczyli kolarze uczestnicy imprezy. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: kobiety open oraz junior młodszy, w sumie wystartowało 89 zawodników m.in. z Kurnika, Leszna, Jelcza Laskowice, Sobótki, Dzierżoniowa, Nowej Rudy, Kalisza.

Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy, a także zawodnikom i mieszkańcom za udział. Zapraszamy na kolejną edycję Memoriału za rok.

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się w tym samym czasie Świebodzicki Piknik Kolarski, nad którym czuwali: Zbigniew i Leszek Gucwa, rodzinna pasja ojca i syna, ich zamiłowanie do kolarstwa połączone z chęcią promocji tej pięknej dyscypliny sportowej zainspirowało Panów do zorganizowania imprezy, która okazała się bardzo udana. W imprezie uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Ozga.

Zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Świebodzic mieli możliwość zabawy na rowerowym torze przeszkód, uczestnictwa w wycieczce rowerowej na Zamek Cisy, zabawie na dmuchańcach czy zasmakowania pysznych lodów oraz pizzy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaangażowanie jakie okazali przy organizacji imprezy, zawodnikom za wolę do walki, mieszkańcom za dobrą zabawę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group