Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Kolędowanie w Marcinowicach

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 11:54
Aktualizacja: 13:55
Autor: red
Marcinowice: Kolędowanie w Marcinowicach
Fot. UG Marcinowice
14 grudnia 2019 r. na placu przy kościele w Marcinowicach po raz pierwszy odbyło się wspólne Kolędowanie połączone z jarmarkiem bożonarodzeniowym.

Jednym z głównych wydarzeń kolędowania było przekazanie sołectwom gminy Marcinowice Betlejemskiego Światła Pokoju, występy artystyczne dzieci i młodzieży, wspólne kolędowanie a także wizyta św. Mikołaja i dzielenie się opłatkiem.

Uczestnicy gminnej imprezy mogli posilić się świątecznymi daniami, a także nabyć ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. W tegorocznym kolędowaniu wspieraliśmy Amelkę Piórkowską na rehabilitację i leczenie.

W organizację wydarzenia zaangażowani byli:

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Księża Proboszczowie z terenu Gminy Marcinowice, Publiczne Przedszkole w Marcinowicach, Szkoła Podstawowa w Marcinowicach jak i Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach, Sołectwa: Marcinowice, Mysłaków, Strzelce a także Klub Seniora z Kątek, Ochotnicze Straże Pożarne w Marcinowicach i Tworzyjanowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group