Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Kolędowy TOP 10

Poniedziałek, 8 stycznia 2024, 15:57
Aktualizacja: Wtorek, 9 stycznia 2024, 9:58
Autor: red
Grodziszcze: Kolędowy TOP 10
Fot. Gmina Świdnica
W niedzielne popołudnie świątynia parafialna w Grodziszczu pw. św. Anny wypełniła się brzmieniem i śpiewem kolęd i pastorałek.

Podczas koncertu parafianie i zaproszeni goście, a wśród nich wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek mogli wysłuchać dziesięciu najczęściej śpiewanych w parafii bożonarodzeniowych pieśni. Co ciekawe to sami parafianie przez 2 tygodnie głosowali na swoje ulubione kolędy i pastorałki oddając łącznie 800 głosów.

Słowo wstępne wygłosił ksiądz proboszcz – Mateusz Pawlica, który gorąco zachęcał nie tylko do wysłuchania przygotowanych kolęd, ale i do wspólnego śpiewania.

- To właśnie wspólne śpiewanie zbliża do siebie ludzi, sprawia, że znika odczucie osamotnienia. Ponadto kolędowanie pomaga w pielęgnowaniu wiary chrześcijańskiej oraz rozwija wrażliwość duchową.

Schola parafialna „Annusy”, którą nieprzerwanie od ponad 40 lat prowadzi Pani Katarzyna Bajorek zaprezentowała się w dziesięciu bożonarodzeniowych utworach muzycznych śpiewanych na trzy głosy z towarzyszeniem organ, na których grała Pani Katarzyna i ks. Proboszcz.

Wigilia
Cicha noc
Kolęda dla nieobecnych
Bóg się rodzi
Przybieżeli do Betlejem
Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje
Lulajże Jezuniu
Świeć gwiazdeczko, świeć
Nie było miejsca dla Ciebie
Oj maluśki, maluśki

Na przemian z wykonawcami koncertu popularne kolędy śpiewała publiczność. Ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagradzały trudy przygotowań wszystkich wykonawców koncertu. Na zakończenie wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podziękowała wszystkim wykonawcom i publiczności za wspólne kolędowanie oraz za cały rok współpracy.

- Mam nadzieję, że już niebawem do parafialnej świątyni wróci po renowacji ołtarz główny. Jego odnowienie możliwe jest dzięki środkom z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdującej się w Gminnej Ewidencji Zabytków. Cieszę się, że po latach naszych starań mieszkańcy parafii Grodziszcze (Boleścin, Grodziszcze, Krzczonów, Krzyżowa, Wieruszów) mogą korzystać z nowocześniej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu - mówiła wójt gminy.

Tradycją koncertowych spotkań w parafii św. Anny w Grodziszczu jest także poczęstunek. Tym razem gospodynie z KGW "Ale lipa" częstowały wszystkich ciepłym barszczem, krokietami, ciastem, gorącą kawą i herbatą. Dziękujemy wszystkim za udział i pięknie podtrzymywanie bożonarodzeniowych tradycji. Do zobaczenia za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group