Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1246
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Kolej wraca do Marcinowic

Czwartek, 9 czerwca 2022, 17:17
Autor: red
Marcinowice: Kolej wraca do Marcinowic
Fot. UG Marcinowice
Kolej powraca do Gminy Marcinowice! 12 czerwca ruszają połączenia pasażerskie.

W poniedziałek 6 czerwca pociąg osobowy znowu przejechał przez Gminę Marcinowice. Tym samym przejazd specjalny na trasie Wrocław - Sobótka - Szczepanów - Marcinowice - Świdnica oficjalnie otworzył reaktywowaną po 22 latach przerwy linię kolejową nr 285.

Połączenia realizowane będą przez nowoczesny hybrydowe szynobusy Impuls II. Trzyczłonowe, wygodne pociągi przystosowane są do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Każdym z nich może wygodnie podróżować około 300 pasażerów. Składy zostały wyposażone w klimatyzację i bezprzewodowy, ogólnodostępny internet.

Dzięki wznowieniu ruchu pasażerskiego na tej trasie mieszkańcy zyskują możliwość łatwego i wygodnego dojazdu do stolicy województwa oraz do Świdnicy. To doskonała alternatywa dla obciążonej drogi krajowej, jak również propozycja dla turystów, których już teraz zapraszamy do Gminy Marcinowice. W komfortowych warunkach, w niecałą godzinę można dostać się z Wrocławia zarówno do Szczepanowa, jak i do Marcinowic – mówi wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń.

Regularne połączenia na tej trasie rozpoczną się w niedzielę 12 czerwca. Z rozkładem jazdy szynobusów można zapoznać się na stronie Kolei Dolnośląskich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group