Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejna edycja „Szkoły dla rodziców i wychowawców”

Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 16:03
Aktualizacja: 21:04
Autor: red.
Świdnica: Kolejna edycja „Szkoły dla rodziców i wychowawców”
Fot. archiwum
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy ponownie organizuje zajęcia, których głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą, nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą oraz wymiana doświadczeń.

Dobra więź emocjonalna z rodzicami i rodziną to najważniejszy czynnik chroniący dziecko przed narkotykami, alkoholem i negatywnym wpływem grupy rówieśniczej. Przed nami kolejna część projektu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Program psychoedukacyjny Ośrodka Rozwoju Edukacji finansowany jest z budżetu Świdnicy w ramach środków na profilaktykę i rozwiązywanie problemów uzależnień.
Każdy z warsztatów obejmuje 10 spotkań, po 4 godziny każde. W ramach programu profilaktycznego w 2015 r. zostanie przeprowadzonych 6 edycji pierwszej części zajęć dotyczących pn. „Budowania relacji dorosły - dziecko", 2 edycje drugiej części pn. „Wspieranie procesu budowania wzajemnych relacji między dziećmi" oraz 2 edycje części trzeciej pn. "Dla rodziców i wychowawców nastolatków uwzględniająca problemy wieku dorastania". W części drugiej oraz trzeciej szkolenia mogą wziąć udział osoby, które ukończyły pierwszy etap programu.
Zajęcia prowadzone są w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak w związku z dużym zainteresowaniem konieczne są wcześniejsze zapisy w siedzibie Ośrodka przy ul. Wałbrzyskiej 15, za pośrednictwem pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz kuratorów lub u osób prowadzących zajęcia. W części drugiej oraz trzeciej szkolenia mogą wziąć udział osoby, które ukończyły pierwszy etap programu.

Program profilaktyczny prowadzony jest przez dwóch trenerów: Panią Urszulę Larecką ula.la@interia.pl tel. 721-132-292 oraz Panią Paulinę Rękas. Obie Panie znajdują się w bazie realizatorów rekomendowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji prowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

***

„Szkoła dla rodziców i wychowawców” działa w Świdnicy od 2010 roku. Ze szkoleń skorzystało w sumie już około pół tysiąca osób – coraz częściej chęć uczestnictwa w projekcie deklarują ojcowie. Warsztaty w trzech cyklach szkoleń („Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały” – część I bazowa, „Rodzeństwo bez rywalizacji” – część II oraz „Jak rozmawiać z nastolatkami” – część III), prowadzą realizatorki programu rekomendowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji przy MEN. Kontakt telefoniczny dla zainteresowanych warsztatami rodziców i nauczycieli: 785 412 999 lub 721 132 292.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group