Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejna firma działa w Podstrefie Świebodzice

Środa, 21 stycznia 2015, 14:12
Aktualizacja: 14:15
Autor: red.
Świebodzice: Kolejna firma działa w Podstrefie Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
Droper Logistic rozpoczęła działalność w Podstrefie Świebodzice WSSE "Invest–Park". To czwarty zakład, który powstał w świebodzickiej podstrefie.

Firma zajmuje się transportem i logistyką. Działkę o powierzchni niespełna 1,3 ha w kupiła w 2012 roku. Od początku tygodnia nowo wybudowana hala magazynowa o pow. 2 tys. m2 już tętni życiem.

- W nowym zakładzie planujemy zatrudnić docelowo 15 osób - mówi Lilianna Żylska, Prezes Zarządu Droper Logistic.

Droper Logistic zajmuje się świadczeniem usług spedycyjnych, transportowych i logistycznych. Spółka ma doświadczenie w organizacji transportu m. in. odzieży na wisząco, tekstyliów, przewozów mebli i sprzętu AGD, transportu maszyn i urządzeń oraz transportu odpadów. Firma świadczy również kompleksowe usługi w zakresie magazynowania, konfekcjonowania i dystrybucji towarów. Terenem działalności firmy są prawie wszystkie kraje Europy.

- Ogromnie się cieszę, że świebodzicka Podstrefa wypełnia się, powstają kolejne zakłady i nowe miejsca pracy, a to przecież było najważniejszym celem - mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. To właśnie burmistrz Bogdan Kożuchowicz jeszcze na początku swojej pierwszej kadencji podjął starania, by Świebodzice także miały swoją podstrefę, co nie było łatwym zadaniem. Aktywne podstrefy działały już od lat w sąsiednich miastach. Dzięki determinacji i konsekwencji burmistrza Podstrefa Świebodzice powstała w 2008 roku, a obecnie działają tu cztery zakłady, budowa piątego wkrótce się rozpocznie. Do zagospodarowania przez inwestorów jest jeszcze ponad 8 hektarów gruntu.

Działki w Podstrefie Świebodzice kupiło 5 firm, cztery z nich działają: GEA Polska – która jako pierwsza wybudowała zakład i zatrudniła około 75 osób, Sagepo Refa – deklarowana wysokość zatrudnienia to 100 osób, Vasco-Tech (deklarowane zatrudnienie 6 osób) oraz Droper Logistic – 15 osób. W sierpniu 2014 roku 0,76 ha gruntu kupiła spółka Enwar, reprezentująca branżę projektowo-metalurgiczną. Firma otrzymała niedawno pozwolenie na budowę zakładu.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group