W mieście funkcjonują już trzy przedszkola niepubliczne oraz jeden żłobek. Pod koniec lutego burmistrz Świebodzic wpisał do ewidencji szkół i placówek niepublicznych kolejną - to szkoła pn. Społeczne Gimnazjum Akademickie. Siedziba szkoły mieścić się będzie w Świebodzicach przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9 (Liceum Ogólnokształcące). Będzie to placówka o 3-letnim cyklu kształcenia i uczęszczać będą mogli do niej uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową.
Szkołę prowadzić będzie fundacja REM „Rozwój, Edukacja, Motywacja”. Szczegółowych informacji w sprawie funkcjonowania placówki udzieli sekretariat szkoły.
(Wydział Edukacji i Spraw Społecznych UM)
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.