Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna plantacja konopi zlikwidowana

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 19 maja 2014, 13:29
Aktualizacja: 13:30
Autor: red.
Fot. KWP Wrocław
Policjanci z powiatu świdnickiego, w wyniku prowadzonych działań, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi, prowadzoną w budynku na jednej z prywatnych posesji. W sprawie tej zatrzymano 4 osoby. Zabezpieczono na miejscu oraz w mieszkaniu jednego z zatrzymanych łącznie 68 krzewów. Funkcjonariusze zabezpieczyli także gotowy narkotyk w postaci marihuany.

Policjanci z komisariatu w Strzegomiu, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, sprawdzając pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na terenie jednej z prywatnych posesji, ujawnili plantację konopi. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, mieszkańców gminy, w wieku od 25 do 51 lat. Zatrzymani, w tym właściciel budynku, trafili do policyjnego aresztu.

Plantacja wyposażona była w specjalne urządzenia, ułatwiające prowadzenie uprawy. Policjanci zabezpieczyli na miejscu ponad 60 krzewów konopi. Po sprawdzeniu miejsc zamieszkania zatrzymanych, u jednego z nich, funkcjonariusze znaleźli też kolejnych kilka krzewów i gotowy już narkotyk w postaci marihuany.

Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym gdzie dalej trafić miały narkotyki. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadane środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group