Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kolejna rocznica stanu wojennego

Wtorek, 18 grudnia 2018, 15:49
Autor: red
Strzegom: Kolejna rocznica stanu wojennego
Fot. UM Strzegom
13 grudnia minęło 37 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W Strzegomiu tradycyjnie w tym dniu odbyły się uroczystości upamiętniające tę smutną kartę historii Polski.

W strzegomskiej Bazylice Mniejszej odbyła się msza św. w intencji ofiar stanu wojennego, osób pokrzywdzonych i represjonowanych oraz naszej Ojczyzny. W nabożeństwie odprawionym przez ks. prałata Marka Babuśkę, ks. kanonika Marka Żmudę i ks. Kamila Pawlika uczestniczyły władze samorządowe Strzegomia, zaproszeni goście, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu, organizacje polityczne oraz strzegomska społeczność.

Po zakończeniu czwartkowego nabożeństwa uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Św. Jana Pawła II, gdzie m. in. wspólnie odśpiewano hymn państwowy i odmówiono modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Jeden z organizatorów wydarzenia - radny RM w Strzegomiu Roman Asynger, a także radny wojewódzki Tytus Czartoryski stwierdzili, że była to najczarniejsza, jedna z najbardziej haniebnych i tragicznych dat w historii naszej Ojczyzny. Podkreślali również niezłomność polskiego duchowieństwa, które było szczególnie represjonowane i prześladowane przez ówczesne władze.

Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod pomnikiem papieża.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group