Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejna siłowania pod chmurką w Świebodzicach

Czwartek, 29 sierpnia 2013, 11:57
Aktualizacja: 12:06
Autor: red.
Świebodzice: Kolejna siłowania pod chmurką w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Tym razem dbać o kondycję będą mogli mieszkańcy największego osiedla w mieście – Osiedla Piastowskiego. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach przygotowała plac i zakupiła urządzenia, które już stały się przebojem wśród mieszkańców.

Otwarcie placu nastąpiło w piątkowe popołudnie 23 sierpnia. Siłownia zlokalizowana jest pomiędzy ul. Krzywoustego a Chrobrego. Do dyspozycji ćwiczących są cztery podwójne urządzenia do ćwiczeń siłowych i aerobowych. Możliwości sprzętu od razy wypróbował Zarząd Spółdzielni czyli panie: Prezes Elżbieta Krzan i jej zastępczyni Sylwia Wawrzyńczyk. Do jednego z urządzeń przymierzył się także burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

- Cieszę się, że Spółdzielnia znalazła fundusze na tego typu plac, a biorąc pod uwagę popularność siłowni, która jest w Parku Miejskim - to świetny pomysł na rodzinną rekreację - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Boisk do gry mamy już w mieście dużo, teraz przyszedł czas na takie miejsca.

Pomysł na zagospodarowanie pustego placyku pojawił się jeszcze w poprzedniej kadencji, podczas rozmów władz miasta i radnych Rady Miejskie ze Spółdzielnią i Radą Nadzorczą. Od lat samorząd i SM wspólnie realizują różne użyteczne inwestycje na terenie osiedla - największą z nich była bez wątpienia modernizacja osiedlowych ulic. Wśród propozycji było m. in. zagospodarowanie pustego placu pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego. Pomysłodawcą wykorzystania placu na miejsce do rekreacji był ówczesny radny a dziś Przewodniczący Rady Miejskiej i mieszkaniec Osiedla Piastowskiego Łukasz Kwadrans. W realizację inwestycji mocno zaangażowali się także obecni członkowie Rady Nadzorczej - m. in. Lesław Podhalicz i Zdzisław Pantal.

Siłownia to wielka frajda dla dorosłych i dzieci. Najmłodszych cieszą nie tylko urządzenia ale i piasek, którym wysypano plac. Można się tu poczuć prawie jak nad morzem.

Koszt wyposażenia placu w urządzenia to ok. 26 tys. zł. Dodatkowo Spółdzielnia Mieszkaniowa uzupełniła oświetlenie wokół placu (dodatkowe lampy), jak również doposażyła system monitoringu o dodatkowe kamery wokół siłowni. W otwarciu placu wzięli także udział członkowie Rady Nadzorczej Spółdzielni: Przewodniczący Leszek Hołowaty, Elżbieta Szram, Zdzisław Pantal i Lesław Podhalicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group