Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejna świdnicka stulatka świętuje

Wtorek, 9 sierpnia 2011, 15:31
Aktualizacja: Środa, 10 sierpnia 2011, 12:11
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Kolejna świdnicka stulatka świętuje
Fot. archiwum rodzinne
Od poniedziałku, 8 sierpnia w Świdnicy mieszka kolejna 100–letnia mieszkanka. Mowa o pani Mariannie Kowalskiej, która wczoraj świętowała swoje urodziny.Marianna Kowalska urodziła się 8 sierpnia 1911 r. w Detroit, hrabstwo Wayne w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie jej rodzice wyjechali za pracą.

Mary była ich trzecim dzieckiem. W 1914 r., po powrocie rodziny zza oceanu świdniczanka wspólnie z rodzicami osiedliła się w okolicach Mławy (woj. mazowieckie). Tam wyszła za mąż oraz urodziła troje dzieci (córkę i dwóch synów). Do Świdnicy szacowna jubilatka przyjechała wraz z rodziną w 1947 r. Do 1963 r. pracowała w Dolnośląskich Zakładach Magnezytowych. Dziś świdniczanka mieszka na Osiedlu Młodych i jest pod opieką córki. W Świdnicy mieszka również młodszy syn pani Marianny. Natomiast rodzina najstarszego syna osiedliła się w Słupsku i w Koszalinie.

Spośród dziesięciorga rodzeństwa jubilatki w Świdnicy mieszka siostra Helena (95 lat) oraz w Mławie brat Władysław (82 lata). Szacowna Jubilatka jest babcią 6 wnuków, prababcią 11 prawnuków, a w niedługim czasie urodzi się dwoje praprawnucząt.

– Pani Marianna to bardzo skromna osoba. Ważne, że może liczyć na pomoc i wsparcie najbliższych. Pozytywny duch rodziny i dobrą atmosferę można poczuć już od pierwszego spotkania – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, który wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Świdnicy, Lesławem Podgórskim złożył życzenia urodzinowe świdniczance.

Prezydent Świdnicy przyznał jubilatce specjalną nagrodę okolicznościową. Marianna Kowalska otrzymała również listy gratulacyjne Premiera RP, wojewody dolnośląskiego oraz prezydenta Świdnicy. Gratulacje przekazała także członek zarządu ZUS, Elżbieta Łopacińska.

W Świdnicy mieszka pięciu 100-latków. Najstarsza osoba ukończyła 102 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group