Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejna świdniczanka oszukana metodą na wnuczka

Środa, 17 września 2014, 8:35
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami, które pukają do naszych drzwi lub telefonicznie proszą o pożyczenie pieniędzy.

Po raz kolejny na terenie Świdnicy policjanci odnotowali przypadki oszustw tzw. metodą "na wnuczka", które dla starszych, oszukanych osób zakończyły się startami w wysokości kilku tysięcy złotych. Ofiarami oszustów są najczęściej osoby starsze. łatwowierne, które słysząc, że wnuczkowi potrzebna jest pomoc oddadzą wszystkie oszczędności. To właśnie miłość do wnuczka i łatwowierność wykorzystują przestępcy.

P O L I C J A N C I P R Z Y P O M I N A J Ą !

Jeśli ktoś telefonicznie podaje się za członka naszej rodziny i prosi nas o pomoc (najczęściej o pożyczenie pieniędzy), zanim to zrobimy, zweryfikujmy czy jest to rzeczywiście nasz krewny. Najprostszym sposobem jest zadzwonienie na znany nam numer telefonu (najlepiej stacjonarnego) tej osoby z naszej rodziny, za którą podaje się rozmówca. Jeśli natomiast podejrzany podaje się za członka rodziny, którego nie znamy lub nie pamiętamy, skontaktujmy się z innymi bliskimi osobami, które potwierdzą nam, że to jest faktycznie krewny i że takiej pomocy potrzebuje. Pamiętaj, że zawsze o swoich podejrzeniach możesz powiadomić Policję

Drugą kategorią przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych są kradzieże, dokonywane przez "DOMOKRĄŻCÓW", którzy mają swoje sposoby, kuszą nas pozornie atrakcyjnymi towarami, zapewniając jednocześnie o wysokiej wygranej, lub przedstawiają się za pracowników elektrowni, gazowni, pomocy społecznej czy też pracowników wodociągów, którzy pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy okradają starszych ludzi.

Przed wpuszczeniem do mieszkania takich osób:
- upewnijmy się, czy osoby te są rzeczywiście tymi za które się podają,
- żądajmy okazania legitymacji,
- zadzwońmy do instytucji na którą się powołują,
- poprośmy sąsiada, aby w trakcie wizyty był w naszym mieszkaniu.
Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą oszustwa.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group