Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejna udana akcja poboru krwi w Świebodzicach

Piątek, 11 października 2013, 8:11
Autor: red.
Świebodzice: Kolejna udana akcja poboru krwi w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Piękna jesienna aura z pewnością zachęciła świebodziczan do udziału w akcji poboru krwi, która odbyła się 8 października. Bez wątpienia każdemu przyświecał jeden cel – pomoc osobom chorym, potrzebującym.

Po raz kolejny, zarówno ci najmłodsi, osiemnastoletni dawcy krwi, jak i ci dużo starsi udowodnili, że warto na chwilę opuścić miejsce pracy, codzienne obowiązki i podzielić się czymś czego nie można wyprodukować i kupić. Podczas ostatnich zbiórek w Świebodzicach wyraźnie wzrasta liczba osób oddających krew, a także członków, którzy wstępują w szeregi Klubu Honorowych Dawców Krwi. Tym razem zebrano 22 litry życiodajnego płynu. MDK z zamiarem oddania krwi odwiedziły 63 osoby, z czego po badaniu lekarskim do pobrania zakwalifikowało się 55 osób. Śmiało można powiedzieć, że Świebodzice są w czołówce miast w regionie, które odnotowują największą frekwencję w akcjach poboru krwi.

Atrakcją podczas świebodzickiej zbiórki było losowanie nagrody, którą tym razem zasponsorował świebodzicki przedsiębiorca, Bogusław Krzysztofowicz. Nagrodę (sprzęt gospodarstwa domowego) wygrał Piotr Sztor. Dodatkową niespodzianką było losowanie koszulek z logotypem miasta oraz słodki poczęstunek od Śnieżki-Invest.

Kolejna akcja poboru krwi odbędzie się 10 grudnia w MDK, w godz. 10:00-14:00.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group