Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejna wycieczka w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

Niedziela, 12 marca 2017, 13:15
Autor: red
Świdnica: Kolejna wycieczka w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”
Fot. UM Świdnica
Zapraszamy dzieci uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych do wzięcia udziału w dniu 18 marca 2017 r. w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy w ramach projektu "Domowe krajobrazy i ich opowieści" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014–2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Tym razem najmłodsi świdniczanie wraz z dziećmi z Trutnova odkrywać będą tajemnice naszego miasta. Uczestnicy spaceru spróbują odpowiedzieć na pytanie - czy bazyliszek mieszkał w Świdnicy? Poznają legendy, historię i tradycje kupiectwa w naszym regionie. Podczas wycieczki dzieci poznają, m.in. herb miasta (jego historie i elementy), zwiedzą ekspozycje w Muzeum Dawnego Kupiectwa, zobaczą panoramę miasta z wieży ratuszowej. Po spacerze z przewodnikiem odbędą się warsztaty, których tematem będą kamieniczki w Rynku. Wycieczka zaplanowana jest w godzinach od 10.00 do 13.00.

Zapisy już od poniedziałku, 13 marca do czwartku, 16 marca prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group