Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1244
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kolejna zmanipulowana ofiara

Środa, 21 lutego 2024, 7:10
Aktualizacja: 10:11
Autor: red
Strzegom: Kolejna zmanipulowana ofiara
Fot. KPP Świdnica
Do Komisariatu Policji w Strzegomiu zgłosiła się 57– letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która poinformowała, że została oszukana przez osobę podającą się za jej córkę.

Kobieta kilka dni temu około godziny 20.00 otrzymała wiadomość sms z nieznanego jej numeru o treści ” Hej mamo mój telefon jest zepsuty, nowy numer. Napisz do mnie teraz przez Whatsapp…..wystarczy wejść w podany link. 57-latka weszła w link i rozpoczęła konwersację z rzekomą córką.

Rozmówczyni tłumaczyła, że jej telefon wpadł do ubikacji, a ten stary z którego korzysta nie działa poprawnie, m.in. mikrofon nie działa.

Oszustka prosiła o pomoc finansową na zakup nowego aparatu telefonicznego. Podczas dalszej konwersacji rzekoma córka poprosiła o przelew blisko 4,5 tysiąca złotych, zastrzegając żeby był to szybki przelew. W trakcie kiedy 57-latka rozmawiała przez komunikator, mąż kobiety podjął próbę kontaktu z prawdziwą córką, ale ta niestety wtedy nie odebrała telefonu. To przekonało kobietę, że ta historia może być prawdziwa. Przelew poszedł….a mąż 57-latki raz jeszcze spróbował wykonać połączenie. Tym razem się udało i w słuchawce odezwała się prawdziwa córka, która zaprzeczyła jakimkolwiek prośbom o pożyczkę, a wcześniejszego telefonu nie odebrała, bo kierowała samochodem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group