Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejne 5 przejść do modernizacji

Poniedziałek, 23 lipca 2018, 9:49
Aktualizacja: 12:51
Autor: red
Świebodzice: Kolejne 5 przejść do modernizacji
Fot. UM Świebodzice
Jest już gotowa dokumentacja projektowa na modernizację oświetlenia pięciu kolejnych przejść dla pieszych na terenie Świebodzic.

W ubiegłym roku nowe oświetlenie typu LED pojawiło się na czterech przejściach, uznawanych za szczególnie niebezpieczne. Nowe oświetlenie zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo na wytypowanych „zebrach” m. in. na ul. Strzegomskiej, Wałbrzyskiej oraz Mieszka I. Jest jaśniej, a piesi są bardziej widoczni dla kierujących.

Obecnie miasto czeka na ostatnie uzgodnienia i wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na to zadanie. Tym razem gmina będzie je finansować z własnego budżetu.

Oto wytypowane do modernizacji oświetlenia przejścia:
- ul. Wałbrzyska (przy szpitalu
- ul. Piłduskiego (przy skrzyżowaniu z Polną)
- Ciernie 53 (nowo wytyczone przejście)
- ul. Szkolna – przy kładce oraz przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza

Miasto sukcesywnie modernizuje także oświetlenie uliczne – przewidziany jest dalszy ciąg ul. Mieszka I od ul. Przechodniej do Pileckiego, a także ciąg dalszy ulic Prusa, Sienkiewicza i Szkolnej oraz mały odcinek łącznika Łączna-Mieszka I.
- Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych jest bardzo ważne, przypomnę tylko, że mieliśmy dwa tragiczne wypadki właśnie na tych przejściach, które będą w najbliższym czasie modernizowane – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Wymiana oświetlenia zdecydowanie poprawia widoczność osób przechodzących przez zebry, a w okresie jesienno-zimowym ma to fundamentalne znaczenie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group