Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne dodatki węglowe

Czwartek, 26 stycznia 2023, 11:53
Autor: red
Świdnica: Kolejne dodatki węglowe
Fot. UM Świdnica
Do tej pory Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił już 2441 dodatków węglowych na kwotę ponad 7 mln 300 tys. złotych. Terminy wypłat uzależnione są od przekazania środków finansowych przez stronę rządową.

Świdniczanie złożyli 2 875 wniosków. Przewidywana łączna wnioskowana kwota to 8 mln 625 tys. zł. Wysokość dopłat będzie jednak ostatecznie uzależniona od ich weryfikacji.

- Już wkrótce zakończymy prace nad wypłatą dodatku węglowego. Każdego dnia do Działu Świadczeń Pomocy Społecznej w MOPS docierają informacje z wywiadów środowiskowych od naszych współpracowników w terenie. To na ich podstawie obecnie opiera się weryfikacja i ocena złożonego wniosku. W tym miejscu nasza prośbą do mieszkańców. Kiedy nasz pracownik nawiąże kontakt w celu przeprowadzenia wywiadu, prosimy aby pozostać w domu lub mieszkaniu w umówionym terminie. Wpłynie to na czas zakończenia sprawy. Brak wywiadu spowoduje, że czas rozpatrzenia wniosku się wydłuży lub zostanie wydana decyzja odmowna – mówi Wojciech Burdek, zastępca dyrektora MOPS w Świdnicy.

Przypomnijmy, że miasto wybrało operatora, który w jego imieniu zajmuje się preferencyjną sprzedażą węgla. Jest to konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AMA Sp. z o.o. z oddziałem Skład Opału MARGO w Świdnicy przy ul. Strzelińskiej 4A oraz P.H.U. „HUZAR” Piotr Huzar, ul. Nadbrzeżna 10, 58-125 Pszenno.

Aby skorzystać z zakupu węgla po preferencyjnej cenie należy przedstawić zaświadczenie, potwierdzające wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego. Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej. Termin wydania zaświadczenia, zgodnie z ustawą, wynosi do 14 dni od dnia złożenia wniosku. Z zaświadczeniem będzie można się udać do punktu, który zajmuje się dystrybucją węgla, celem sfinalizowania zakupu.

MOPS wydał w 2022 roku 383 zaświadczenia, w tym roku złożono już ponad 130 wniosków.

Do tej pory węgiel zakupiło 140 osób, w kolejce oczekuje jeszcze ponad 200 osób. W środę, 25 stycznia spodziewany jest transport 25 ton węgla, który był zamówiony w pierwszej partii na rok 2023. Aktualnie dostępna jest kostka i groszek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group