Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolejne dożynki za nami

Wtorek, 29 sierpnia 2017, 9:27
Aktualizacja: 11:31
Autor: red
Gmina Świdnica: Kolejne dożynki za nami
Fot. Gmina Świdnica
W miniony weekend kolejne sołectwa w gminie Świdnica dziękowały za zebrane plony. Dożynki parafialne odbyły się w sołectwach: Bystrzyca Dolna, Mokrzeszów, Stachowice, Pszenno.

- Dokładnie w 300. rocznicę koronacji jasnogórskiego wizerunku Czarnej Madonny papieskimi koronami, które to wydarzenie było pierwszym w świecie, poza Rzymem – gromadzi nas dzisiaj matka ziemia, aby dziękować za zebrane plony – mówił w homilii ks. Tomasz Federkiewicz, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bystrzycy Górnej.

Starostami tegorocznych dożynek w Bystrzycy Dolnej byli Anna Szymkiewicz i Adam Guźda. W Pszennie - Jadwiga Śmiłek oraz Jan Gawron.

Podczas uroczystych mszy św. dziękczynnych wójt gminy Teresa Mazurek dziękowała za kultywowanie polskich tradycji.
- Dzisiaj dziękujemy przede wszystkim Bogu, ale również wszystkim rolnikom za płody tej ziemi, za to, że dają nam chleb. Dożynki są w pewnym sensie fenomenem. Każdego roku mają ten sam obrzęd, ale on się nie nudzi. Podobnie jak chleb, który spożywamy każdego dnia, nam się nie nudzi. Dzisiejsze święto to podziękowanie dla tych, którzy swój czas poświęcają, by nie nikomu nie zabrakło chleba. Są jednak miejsca w Polce, które po ostatniej wichurze nadal potrzebują pomocy. Jesteśmy w kontakcie z jedną z takich poszkodowanych gmin, gdzie zniszczonych zostało ponad 250 dachów i będziemy organizować pomoc – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group