Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Kolejne drogi do remontu

Niedziela, 29 października 2017, 17:43
Autor: red
Gmina Żarów: Kolejne drogi do remontu
Fot. UM Żarów
Jeszcze w tym roku zmodernizowane zostaną kolejne drogi transportu rolnego w Pożarzysku i Imbramowicach.

Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowy na realizację tych zadań z wykonawcą inwestycji Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów.

Inwestycje te będą realizowane w ramach zadania "Modernizacja dróg w miejscowościach Żarów, Mrowiny, Wierzbna, Kruków, Buków, Pyszczyn, Imbramowice, Pożarzysko, Mikoszowa, Przyłęgów".
- Ruszamy z przebudową kolejnych dróg do gruntów rolnych na terenie naszych wsi. Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną kolejne drogi prowadzące do gruntów rolnych na terenie Pożarzyska oraz Imbramowic. Nie są to pierwsze drogi, które doczekały się już modernizacji. Do użytku mieszkańców oddana została także nowa droga asfaltowa przy cmentarzu parafialnym w Bukowie. Budowa kolejnych dróg ma potrwać do końca listopada - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Remont kolejnych dróg w Pożarzysku i Imbramowicach rozpocznie się w listopadzie. Przebudowa drogi dojazdowej w Pożarzysku kosztować będzie 113.161,99 złotych, przyznane dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego to kwota 35.700 złotych. Przebudowa drogi dojazdowej w Imbramowicach to koszt 73.257,21 złotych, a dofinansowanie zostanie przyznane po otrzymaniu oficjalnej decyzji.

W 2018 roku planowany jest remont dróg do gruntów rolnych w Żarowie, Mielęcinie, Wierzbnej, Pożarzysku, Imbramowicach, Pyszczynie, Krukowie i Łażanach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group