Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne inwestycje drogowe w okolicach szpitala

Piątek, 1 września 2017, 7:57
Aktualizacja: 11:58
Autor: r
Świdnica: Kolejne inwestycje drogowe w okolicach szpitala
Fot. UM Świdnica
Kończą się prace związane z rozbudową ulicy Janusza Korczaka i Leśnej w Świdnicy. Zadanie za kwotę ponad 779 tysięcy złotych realizuje lokalna firma – Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Miasto otrzyma 85% dofinansowania tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020.

W ramach przedsięwzięcia powstały nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz pętla autobusowa, a także sieć kanalizacji deszczowej i oświetleniowej. Wybudowane zostały chodniki z kostki betonowej i ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej. Posadowiono nowe energooszczędne lampy ledowe.

Zadanie to będzie kontynuowane. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, na wniosek prezydent Świdnicy, radni wyrazili zgodę na przeznaczenie dodatkowych środków w wysokości 500 tys. zł na przebudowę ulicy Korczaka. Podjęto również decyzję o przeznaczeniu 800 tys. zł na budowę sięgacza ulicy Leśnej oraz 260 tys. zł na budowę dodatkowych ok. 60 miejsc parkingowych przed szpitalem.

- Od lat mieszkańcy sygnalizują konieczność rozbudowy parkingu przy szpitalu. Obecny jest zbyt mały i nie zaspokaja potrzeb pacjentów, ich rodzin czy też pracowników szpitala. Jest to kolejna inwestycja w tej części miasta, która w znacznym stopniu poprawi dojazd do szpitala „Latawiec”. Nowe chodniki stworzą komfort dla pieszych, a ścieżki rowerowe ułatwią poruszanie się po mieście rowerzystom. Przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Korczaka powstała także pętla autobusowa z nowymi wiatami przystankowymi, która zlokalizowana jest kilkanaście metrów od szpitala – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Głównym celem inwestycji jest usprawnienie i poprawa warunków obsługi podróżnych i użytkowników dróg gminnych, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group