Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Kolejne laboratorium

Sobota, 30 lipca 2022, 13:09
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
Pszenno: Kolejne laboratorium
Fot. Gmina Świdnica
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach ale również w ramach innych obowiązkowych, w tym zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności, takich jak: kółko teatralne, zajęcia rytmiczno – ruchowe i wokalne, kółko matematyczne, zajęcia z robotyki, zajęcia projektowania 3D, obróbka audio wideo. W Szkole Podstawowej w Pszennie trwa właśnie wyposażanie sali dydaktycznej w zakupiony sprzęt.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 108 900 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności informatycznych (roboty edukacyje dla różnych grup wiekowych, 2 drukarki 3D wraz z laptopami), w zakresie nauk przyrodniczych (preparaty, mikroskopy uczniowskie i mikroskop nauczycielski z wyświetlaczem, zestaw LaboLab z fizyki), doposażenie szkoły w sprzęt audio (nagłośnienie przenośne, słuchawki studyjne, mikrofony nagłowne, monitory studyjne do realizacji dźwięku, kartę dźwiękową wraz z oprogramowaniem, mikrofon kierunkowy), oprzyrządowanie do realizacji video (gimbal do aparatu, statyw, green screen, oświetlenie do realizacji nagrań, mikroporty).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group