Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne laptopy

Czwartek, 12 listopada 2020, 15:32
Autor: red
Świdnica: Kolejne laptopy
Fot. UM Świdnica
Miasto zapewniło dzieciom laptopy do nauki zdalnej.

Zdalna nauka w czasie pandemii koronawirusa to rzeczywistość, z którą muszą zmierzyć się zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Tego typu edukacja nie jest niestety pozbawiona wad. Jedną z nich jest wykluczenie dzieci, które ze względu na brak odpowiedniego sprzętu komputerowego z tej formy nauki nie mogą skorzystać. Dlatego też miasto przekazało dla świdnickich uczniów kilkadziesiąt nowych laptopów ora sprzęt ze szkolnych pracowni komputerowych. Organizowany jest również zakup kolejnych laptopów i tabletów.

Z dotacji z Ministerstwa Cyfryzacji, w ramach programu ,,Zdalna szkoła” kupiono dotychczas 80 laptopów. Zgodnie ze wskazaniem dyrektorów szkół podstawowych użyczono je uczniom z rodzin o najniższych dochodach oraz rodzin wielodzietnych. Szkoła Podstawowa Nr 1 otrzymała 13 laptopów, SP 2 – 9, SP 4 – 10, SP 6 – 11, SP 8 – 7, SP 105 – 24 i SP 315 – 6.

Dodatkowo udało się także kupić 7 laptopów, które również trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci. Świdnicka firma RST Software Masters w ramach darowizny przekazała 6 laptopów uczniom ze szkół podstawowych nr 4, 6 i 105

- Dyrektorzy publicznych szkół podstawowych reagują na bieżąco na zgłaszane przez uczniów i ich rodziców potrzeby, użyczając także sprzęt stanowiący wyposażenie szkolnych pracowni komputerowych. Dotychczas przekazano do dyspozycji uczniów 43 komputery stacjonarne, 4 laptopy oraz 20 tabletów. Obecnie zabezpieczono wszystkie braki w sprzęcie komputerowym, zgłoszone przez uczniów i ich rodziców – dodaje Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W partnerstwie z Fundacją ,,Krzyżowa” miasto realizuje kolejny już projekt finansowany ze środków unijnych, w ramach którego m.in. zostanie zakupionych 130 laptopów i tabletów z przeznaczeniem dla siedmiu świdnickich publicznych szkół podstawowych. Niestety, ogłoszony we wrześniu br. przetarg został unieważniony, gdyż złożono tylko jedną ofertę, która nie spełniła warunków określonych w specyfikacji przetargowej. Ogłoszony zostanie więc kolejny przetarg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group