Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1024
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne miliony na rewitalizację Świdnicy

Poniedziałek, 28 października 2013, 14:29
Aktualizacja: 14:30
Autor: red.
Świdnica: Kolejne miliony na rewitalizację Świdnicy
Fot. archiwum
Blisko 5 mln zł unijnego dofinansowania otrzymała Świdnica na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 8. W poniedziałek, 28 października Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego podpisał umowę na dofinansowanie projektu z prezydentem Świdnicy, Wojciechem Murdzkiem.

Nazwa projektu:
„Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Wałbrzyskiej 39 w Świdnicy – modernizacja obiektów dydaktycznych na terenie powojskowym – etap I”.
Projekt zostanie zrealizowany w ramach Działania nr 9.1 „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców” w Priorytecie nr IX „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska („Miasta”)” Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Koszt realizacji: 5,84 mln zł

Otrzymane dofinansowanie: 4,96 mln zł

W ramach projektu kompleksowo przebudowany zostanie budynek B Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Wałbrzyskiej, przewidziano również zagospodarowanie terenu wokół tego budynku.
Zadanie zakłada kompleksowy remont elewacji budynku B wraz z salą gimnastyczną, wymianą okien i drzwi, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej i oddymiania. Budynek wraz z salą gimnastyczną będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych, a także zyska specjalne zabezpieczenia przeciwpożarowe. W ramach projektu przewidziano także zakup tablic multimedialnych oraz wyposażenie pracowni językowej z modułem interaktywnym.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Wkrótce podpisana będzie umowa na dofinansowanie projektu „Budowy infrastruktury przestrzeni publicznej na rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, który opiewa na ponad 3,5 mln zł. 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków RPO.
W ramach projektu wybudowane zostaną: boisko do gry w piłkę nożną oraz boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw, strefa rekreacyjna dla seniorów z elementami małej architektury oraz zewnętrznymi urządzeniami do ćwiczeń fizycznych.
Powstanie parking dla samochodów osobowych, pochylnia dla osób niepełnosprawnych między strefą seniora a parkingiem dla niepełnosprawnych.

Oba projekty mają się zakończyć w listopadzie 2014 r.

***

Cieszę się, że kolejna pula środków została przeznaczona na działania na południu Dolnego Śląska. Jest to możliwe dzięki dobremu projektowi i aktywności miasta. Obecny projekt wpisuje się w jeden z filarów strategii województwa, którym jest edukacja – mówi Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Dzięki nowemu projektowi poprawią się warunki nauczania i możliwości rozwoju młodych świdniczan, uczących się w Szkole Podstawowej nr 8. Ten przykład oraz wiele innych z ostatnich kilku lat pokazuje, że potrafimy z sukcesem pozyskiwać środki zewnętrzne na projekty ważne dla mieszkańców. Świadczą o tym liczby – na ponad 20 projektów wartych ponad 89 mln zł, pozyskaliśmy blisko 56 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej oraz innych źródeł zewnętrznych – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Nasza szkoła to duży kompleks, który jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Modernizacja budynku B, zostanie przeprowadzona na szeroką skalę – zmieni się wnętrze i elewacja. Obiekt zostanie również doposażony, a nasi uczniowie zyskają nowe meble, szafki. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku – dodaje Małgorzat Gryń-Chlebicka, dyrektor Szkoła Podstawowa nr 8.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group