Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/Region: Kolejne odsłony Dnia Kobiet w Tomkowicach

Niedziela, 13 marca 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom/Region: Kolejne odsłony Dnia Kobiet w Tomkowicach
Fot. www.strzegom.pl
Dzień Kobiet w Tomkowicach świętowano – jak zwykle – bardzo radośnie. Spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyło 30 kobiet, odbyło się 05.03.2016r.

W tym roku obchodzono 10 – lecie sołeckich spotkań kobiet. Z tej okazji na salę wjechał wielki tort z napisem „10 lat”, tradycyjnie wykonany przez Annę Janię z Rady Sołeckiej.

Po słodkim poczęstunku ukazano w humorystycznej prezentacji multimedialnej ludzi i wydarzenia minionego roku. Taka dokumentacja działań w sołectwie stała się już tradycją.

W organizację spotkań kobiet najbardziej angażują się członkinie Rady Sołeckiej, które twierdzą, że jest wiele wartości dodanych, jakie wnosi to święto. - Integracja, relaks, lepsze samopoczucie, dobre relacje międzysąsiedzkie - to tylko niektóre z nich – wyjaśnia Agnieszka Kubiak, członkini Rady Sołeckiej.

– Nie lata są ważne, ale atmosfera, którą panie wspólnie tworzą. A ona jest cudowna. Nasze panie są kreatywne, potrafią ciężko pracować i potrafią się bawić. Kobiety chcą się spotykać, chcą być ze sobą. Dzień Kobiet traktują jako tradycję, spuściznę, którą pragną kontynuować. Mężczyźni zaś mają w tym dniu okazję wyrazić podziękowanie i uznanie dla kobiet - mówi Andrzej Szczepanik, sołtys wsi i radny Rady Miejskiej w Strzegomiu.

I na koniec podkreśla: - Nieważny jest wiek, ważna jest kobieta - zadbana, elegancka, pracowita i zaradna. To jest kobieta polska i jej oddaję szacunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group