Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolejne osoby uczą się pływać

Niedziela, 25 lutego 2018, 7:35
Autor: red
Gmina Świdnica: Kolejne osoby uczą się pływać
Fot. organizatorzy
135 uczniów klas I – III, z 4 szkół podstawowych w gminie Świdnic będzie uczestniczyć w projekcie nauki pływania w ramach programu ,,Umiem Pływać”.

Zajęcia z nauki pływania będą realizowane na krytych pływalniach w Bielawie (SP Lutomia) i Żarowie (SP Pszenno, SP Witoszów Dolny, SP Bystrzyca Górna).

Cykl bezpłatnych zajęć obejmie 20 godzin lekcyjnych (po 45 min.), które będą odbywały się przez 10 tygodni po 2 godziny. Jest to efekt pozytywnie złożonego wniosku przez Gminę Świdnica do Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu, która jest realizatorem programu na terenie naszego województwa. W programie weźmie udział po 30 uczniów z SP Bystrzyca Górna, SP Lutomia Dolna, SP Pszenno oraz 45 uczniów z SP Witoszów Dolny.

Zajęcia w ramach projektu rozpoczną się w marcu bieżącego roku. To bardzo atrakcyjna propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie najmłodszych uczniów do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia – mówi Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, doskonale wpływający na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

Już niebawem uczniowie gminnych placówek oświatowych będą korzystali z basenu w Witoszowie Dolnym. Zamysł jest taki, aby każde dziecko, które będzie kończyło szkołę podstawową w gminie Świdnica, umiało pływać. Już teraz nasz cel realizujemy dzięki programowi „Umiem pływać”. Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku szkolnego zajęcia z nauki pływania odbywać się już będą w Witoszowie Dolnym – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group