Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość

Wtorek, 26 marca 2019, 15:01
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość
Fot. KPP Świdnica
W ostatni weekend tj. 22–24 marca br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dziesięciu kierowców, którzy po drogach powiatu świdnickiego pędzili swoimi samochodami o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, potwierdzają to kolejne przypadki odebrania prawa jazdy.

Ponad 100 km/h to prędkości z jakimi w ostatni weekend pędziło dziesięciu kierujących w wieku 19-55 lat -siedmiu z nich zatrzymanych zostało na terenie Świdnicy, a trzech na terenie gminy Strzegom. Wszyscy zatrzymani, otrzymali mandaty w kwotach 400 i 500 złotych oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, dziewięciu amatorów szybkiej jazdy utraciło też prawa jazdy na 3 miesiące, a jeden z zatrzymanych kierujących pozbawiony został na okres trzech miesięcy szans na uzyskanie prawa jazdy.

Powodem tego jest kompletny brak jego odpowiedzialności. 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jadąc samochodem Volkswagen Passat, z prędkością 102 km/h, ponad dwukrotnie przekraczając dopuszczalną prędkość, nie posiadał uprawnień do kierowania. Łączna grzywna w postaci 1000 zł wraz punktami karnymi i trzymiesięcznym okresem pozbawiającym szans na uzyskanie prawa jazdy zmusiła 27-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego do zabezpieczenia pojazdu przekazując go osobie ze stosownymi uprawnieniami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group