• Sobota, 14 grudnia 2019
  • Godz. 13:53
  • Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
  • Czytających: 763
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość

Wiadomości: Świdnica/powiat świdnicki
Wtorek, 26 marca 2019, 15:01
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
W ostatni weekend tj. 22–24 marca br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dziesięciu kierowców, którzy po drogach powiatu świdnickiego pędzili swoimi samochodami o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, potwierdzają to kolejne przypadki odebrania prawa jazdy.

Ponad 100 km/h to prędkości z jakimi w ostatni weekend pędziło dziesięciu kierujących w wieku 19-55 lat -siedmiu z nich zatrzymanych zostało na terenie Świdnicy, a trzech na terenie gminy Strzegom. Wszyscy zatrzymani, otrzymali mandaty w kwotach 400 i 500 złotych oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, dziewięciu amatorów szybkiej jazdy utraciło też prawa jazdy na 3 miesiące, a jeden z zatrzymanych kierujących pozbawiony został na okres trzech miesięcy szans na uzyskanie prawa jazdy.

Powodem tego jest kompletny brak jego odpowiedzialności. 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jadąc samochodem Volkswagen Passat, z prędkością 102 km/h, ponad dwukrotnie przekraczając dopuszczalną prędkość, nie posiadał uprawnień do kierowania. Łączna grzywna w postaci 1000 zł wraz punktami karnymi i trzymiesięcznym okresem pozbawiającym szans na uzyskanie prawa jazdy zmusiła 27-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego do zabezpieczenia pojazdu przekazując go osobie ze stosownymi uprawnieniami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jagokogo 30-03-2019 0:13
Dziś po mojej ulicy chodziło 2 ambitnych stróżów prawa... nie znających przepisów. Niewiedzę nadrabiali ambicją (legitymowanie mnie trwało prawie pół godziny), później ani przepraszam, ani "całuj się...". Dziękuję serdecznie za taką policję, widzę, ze nie tylko w fabrykach nie ma już komu pracować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group