Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejne questy

Wiadomości: Gmina Świdnica
Środa, 15 lipca 2020, 13:10
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
W 2019 r. na terenie gminy Świdnica powstały 3 QUESTY (Tajemnice Śląskiej Doliny, Perełki Grodziszcza – najstarszej dolnośląskiej wsi, Z nurtem Bystrzycy) – edukacyjne gry terenowe, łączące w sobie elementy zabawy i nauki. W tym roku do wyprawy odkrywców dołączyły kolejne dwa sołectwa.

Głównym celem Questów jest zaprezentowanie dziedzictwa danego regionu czy miejscowości, zwrócenie uwagi uczestnika tej gry terenowej na wyjątkowe elementy danego miejsca związane z lokalną przyrodą, historią i kulturą.

QUESTY - to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.com.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, a w nim pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie trasy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group