Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Kolejne siłownie "Pod Chmurką" na terenie gminy Żarów

Poniedziałek, 22 października 2018, 7:19
Autor: red
Gmina Żarów: Kolejne siłownie "Pod Chmurką" na terenie gminy Żarów
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Przyłęgowa, Pyszczyna, Mielęcina, Krukowa oraz Imbramowic mogą już korzystać z kolejnej formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Na terenie tych miejscowości zainstalowane zostały urządzenia siłowni zewnętrznej w ramach zadania inwestycyjnego "Rozwój małej infrastruktury sportowo–rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności 2018".

To również pomysł samych mieszkańców wsi, którzy właśnie na takie zadania inwestycyjne zdecydowali się przeznaczyć środki finansowe funduszu sołeckiego.
- Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach stała się nieodzownym elementem dnia codziennego, dlatego cieszymy się, że również na terenie naszej wsi, blisko świetlicy wiejskiej, powstała mini siłownia. Ćwiczenia na tych urządzeniach są łatwe, a dodatkową korzyścią jest przebywanie na świeżym powietrzu. Planujemy również zagospodarować teren przy naszej świetlicy i mamy nadzieję, że już niebawem powstanie tutaj jeszcze boisko do piłki siatkowej. Dzięki zrealizowanym inwestycjom wizerunek zmieni teren przy świetlicy. To wpłynie również korzystnie na wygląd całej naszej wsi - przyznają zgodnie Izabela Wardzyńska i Jolanta Niwińska mieszkanki Przyłęgowa.

Mini siłownie wyposażone zostały w kilka urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń sportowych. Wśród nich jest orbitrek pojedynczy, wyciąg górny, wioślarz, narciarz, twister potrójny, surfer, urządzenia wielofunkcyjne, prasa nożna. Zamontowane urządzenia z całą pewnością dostarczą mnóstwo przyjemności korzystającym, a przy tym są bezpieczne oraz ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców.

Montaż nowych urządzeń do ćwiczeń to koszt 91.549,99 złotych. Zadanie to zostało w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz środków funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją mieszkańców wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group