Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolejne środki dla stowarzyszeń

Poniedziałek, 13 maja 2013, 16:39
Aktualizacja: 16:42
Autor: red.
Gmina Świdnica: Kolejne środki dla stowarzyszeń
Fot. użyczone
Prężnie działające stowarzyszenia w gminie Świdnica kolejny raz sięgnęły po zewnętrzne środki finansowe. Prawie 144 tyś złotych trafi niebawem do 2 organizacji pozarządowych w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Po długim oczekiwaniu Departament Pożytku Publicznego ogłosił wyniki konkursu FIO 2013. Z grona ponad 4 tysięcy projektów, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs, dofinansowanie zdobędą 2 gminne stowarzyszenia.

Z wysoką lokatą punktową i kwotą dotacji przekraczającą 104 000 zł dofinansowania uplasował się projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”- pn.KTO KOGO GRYZIE?.

Ten tajemniczy tytuł kryje w sobie zadania międzypokoleniowe, edukacyjne i sportowe. W ramach jego realizacji podczas letnich wakacji zorganizowane zostaną warsztaty komputerowe, spacery nordic walking oraz zajęcia obejmujące zdobycie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i udzielania pierwszej pomocy, a także zajęcia muzyczne. Odbiorcami projektu będą dzieci, młodzież i seniorzy. Główne zadanie projektowe przewiduje wymianę doświadczeń pokoleń, zawiązywanie i zacieśnianie więzi przyjacielskich podczas wspólnego zamieszkania obydwu grup wiekowych. Młodzi wraz z instruktorem wprowadzą seniorów w świat komputerów i pokażą, że Internet „nie gryzie”, a seniorzy podzielą się wiedzą co gryźć, żeby dożyć sędziwego wieku.

Zdobyciem prawie 40.000 zł dotacji może poszczycić się także Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Świdnica. Projekt ekologiczny pn. ”KŁOPOT NIEWIELKI- ZGNIATAJ BUTELKI” pomoże mieszkańcom zapoznać się z metodami recyclingu, oznaczeniem opakowań i zasadami prawidłowej segregacji śmieci. Spotkania dla dzieci i dorosłych zakończy wspólne święto „Sprzątanie Świata”, a po nim integracyjne ognisko.

Na uczestników warsztatów i spotkań czeka wiele atrakcji! Już dziś zachęcamy do śledzenia strony internetowej Urzędu Gminy Świdnica, gdzie niebawem pojawią się informacje o szczegółach projektów i rekrutacji do nich. Serdecznie zapraszamy do udziału, a stowarzyszeniom gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group