Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat swidnicki: Kolejne środki na usuwanie skutków powodzi dla Powiatu Świdnickiego

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 7:17
Aktualizacja: 15:35
Autor: opr.red.
powiat swidnicki: Kolejne środki na usuwanie skutków powodzi dla Powiatu Świdnickiego
Fot. użyczone
22 kwietnia, w schronisku młodzieżowym w Jaworze, odbyła się uroczystość wręczenia ministerialnych promes na usuwanie skutków powodzi. Promesy wręczył Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z minister Elżbietą Witek.

Powiat Świdnicki z rządowego funduszu pozyskał kwotę 1.200.000 zł., która przeznaczona zostanie na modernizację drogi powiatowej 2903D na odcinku Zebrzydów - Kątki.

Kwota promesy stanowi 80% całości kosztów, które szacowane są półtora miliona złotych. W ramach inwestycji przewidziano między innymi: frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonanie nowych przepustów wraz ze ściankami czołowymi pod koroną drogi i na zjazdach, lokalną wymianę podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. Ponadto przewiduje się odmulenie i pogłębienie rowów przydrożnych oraz naprawę i umocnienie poboczy, wykonanie kratek ściekowych wraz z przykanalikami - informuje Marek Olesiński dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Wykonawca prac ma zostać wyłoniony do końca czerwca a zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października 2016.

Na rozdaniu promes Powiat Świdnicki reprezentował Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group