Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne sukcesy Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

Niedziela, 23 marca 2014, 7:53
Autor: red.
Wałbrzych: Kolejne sukcesy Gimnazjum nr 1 w Świdnicy
Fot. użyczone
Z sukcesami wrócili z Wałbrzycha uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy brali udział w organizowanych przez miejscowy Zespół Szkół nr 1 konkursach „Disce Puer” i „Master Mind”.

„Disce Puer” – międzypowiatowy, interdyscyplinarny konkurs dla gimnazjalistów. Konkurs składa się z dwóch testów: humanistyczno – językowego i matematyczno – przyrodniczego. Zakres rzeczowy konkursu opiera się na podstawie programowej dla gimnazjów z przedmiotów: język polski, matematyka, historia, kultura i cywilizacja, geografia, biologia, fizyka, chemia język angielski (niemiecki lub francuski). W XIII edycji tego konkursu, organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu wzięło udział 94 gimnazjalistów z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego. W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum nr 1 w Świdnicy zajęło I miejsce. (Szymon Jóźwicki, Marcin Gomułka, Marta Skowron). W klasyfikacji indywidualnej Szymon Jóźwicki zajął I miejsce i uzyskał tytuł laureata, a Marcin Gomułka tytuł finalisty.

Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu zorganizował również konkurs „Master Mind” dla klas II gimnazjów, polegający na rozwiązywaniu zadań logicznych i matematycznych o złożonym stopniu trudności. Zadania sprawdzały umiejętność myślenia matematycznego, przestrzennego, inteligencję językową i rozwiązywania niekonwencjonalnych problemów.
Wśród 5 laureatów powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego znalazło się dwóch uczniów z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Martyna Filipiak i Michał Spisak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group