Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Kolejne ważne inwestycje przed nami

Piątek, 20 października 2023, 15:42
Autor: red
Gmina Żarów: Kolejne ważne inwestycje przed nami
Fot. UM Żarów
To już kolejne pozyskane dofinansowania na realizację ważnych inwestycji na terenie gminy Żarów.

Wśród zadań, na które gmina Żarów otrzymała dotacje będą inwestycje drogowe, kanalizacyjne, ale także remont zabytkowego budynku przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie oraz budowę budynku sportowo-noclegowego w Żarowie. Na terenie naszej gminy nie ma takiego obiektu z zapleczem noclegowym i sportowym. Z usług noclegowych w obiekcie będą mogły korzystać zarówno zespoły sportowe, które trenują i rozgrywają turnieje/zawody na terenie gminy Żarów, jak również uczestnicy imprez/wydarzeń organizowanych w naszej gminie, jak i nasi mieszkańcy. Gmina Żarów pozyskała dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

POZYSKANE PIENIĄDZE BĘDĄ PRZEZNACZONE NA ZADANIA:

1. Budowa infrastruktury sportowej oraz rewitalizacja budynku użyteczności publicznej: kwota pozyskanej dotacji 6.500.000,00 zł.

→ W ramach zadania na terenie Żarowa powstanie budynek siłowni wraz z zapleczem noclegowym. Obiekt zlokalizowany będzie przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w bliskiej odległości od basenu, boiska do piłki nożnej i koszykówki, kortów tenisowych oraz siłowni zewnętrznej. Baza noclegowa połączona z siłownią będzie idealnym uzupełnieniem bazy sportowej w naszym mieście. W budynku powstanie hol z recepcją i poczekalnią, szatnie, toalety, prysznice, sale siłowni, pomieszczenia techniczne i porządkowe, węzeł cieplny, pokój socjalny, a także sala fitness. Na wyższych kondygnacjach znajdować się będą pokoje noclegowe z łazienkami.

NIEBAWEM ZAPREZENTUJEMY PAŃSTWU WIZUALIZACJĘ BUDYNKU SPORTOWO-NOCLEGOWEGO, KTÓRY POWSTANIE W ŻAROWIE.

→ Rewitalizacja budynku użyteczności publicznej ma na celu dostosowanie pomieszczeń budynku przy ul. Zamkowej 1 do nowej funkcji, tak by spełniał stawiane prawem warunki i wymogi zarówno w zakresie Prawa Budowlanego, jak i BHP. W ramach inwestycji zrealizowane zostaną prace budowlane obejmujące zarówno czynności związane z wyburzeniem części ścian, wykonaniem nowych przemurowań, wymianą instalacji sanitarnej, jak i elektryczne/teletechniczne. Zakres prac obejmował będzie czynności umożliwiające przygotowanie budynku dla obsługi mieszkańców Gminy Żarów.

2. Budowa i modernizacja infrastruktury wodno – kanalizacyjnej w Gminie Żarów: kwota pozyskanej dotacji 2.400.000,00 zł

Przedmiotem inwestycji jest budowa oraz modernizacja infrastruktury wodno –kanalizacyjnej w gminie Żarów. Projekt będzie przewidywał m. in.: renowację istniejących oraz budowę nowych studni głębinowych, których wydajność hydrauliczna obecnie znacznie spada.

3. Budowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Żarów: kwota pozyskanej dotacji 1.100.000,00 zł

W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa na ul. Parkowej w Żarowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

4. Budowa drogi gminnej w Żarowie pomiędzy ul. Wiejską i Górniczą wraz z przebudową drogi gminnej ul. Górniczej (110853D) i Piastowskiej (110850D): kwota pozyskanej dotacji 2.666.456,80 zł.

W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia drogowa na ulicy Piastowskiej w Żarowie. Wytyczona zostanie również droga ułatwiająca wyjazd w kierunku Świdnicy. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mieli także dogodny dojazd do Szkoły Podstawowej i na basen, które znajdują się przy ul. Piastowskiej w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group