Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejne wyremontowane budynki w Żarowie

Piątek, 30 listopada 2018, 13:08
Autor: red
Żarów: Kolejne wyremontowane budynki w Żarowie
Fot. UM Żarów
Zakończył się remont kolejnych budynków na terenie Żarowa. Jak do tej pory, w ramach projektu "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014–2020" remontu doczekały się kamienice przy ul. Zamkowej 5, Armii Krajowej 28–30, Mickiewicza 21 oraz Piastowskiej 2 i 4.

Kilka dni temu, dwa budynki przy ul. Mickiewicza 21 oraz Piastowskiej 4 przeszły odbiór techniczny, a zrealizowane prace zostały oficjalnie zatwierdzone przez zastępcę burmistrza Grzegorza Osieckiego, Agatę Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie, inspektora nadzoru budowlanego i inwestorskiego oraz przedstawicieli wykonawcy inwestycji.
- Prace przy remoncie budynku na ul. Mickiewicza 21 przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem. Efekt końcowy cieszy oko, zachowany został piękny kamienny cokół wraz z cegłą i dziś budynek ten stał się kolejną wizytówką Żarowa. Duża też w tym zasługa władz miasta, którzy dbają o elementy architektury na terenie miasta, co przekłada się na efekt wizualny. Wyremontowanych budynków przybywa, a być może będzie to także dodatkowy impuls dla mieszkańców budynków wspólnot mieszkaniowych, aby pielęgnować swoje miejsca zamieszkania i tereny znajdujące się wokół tych budynków - mówi Stanisław Stojewski inspektor nadzoru inwestorskiego.

Budynek przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie, w ramach przeprowadzonych prac, zyskał nową elewację, wykonano tutaj także izolację pionową ścian podziemia, opaski wokół budynku oraz stolarki okiennej. Remont drugiego budynku przy ul. Piastowskiej 4 dotyczył z kolei wymiany całego pokrycia dachowego.
- Są to kolejne budynki wyremontowane w ramach unijnego projektu rewitalizacji naszego miasta. Budynek przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie jest w stu procentach własnością gminy i tutaj wszelkie decyzje były podejmowane w bardzo szybkim tempie. W najbliższym czasie planujemy ogłaszać następne przetargi w ramach tego zadania. Jest jeszcze kilka budynków do wyremontowania i mamy tylko nadzieję, że wykonawcy będą zgłaszać się na te prace. Wszystkie prace powinny potrwać do końca maja 2019 roku, a później czeka nas rozliczenie całej inwestycji z Aglomeracją Wałbrzyską - wyjaśnia Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Remont budynku przy ul. Mickiewicza 21 kosztował 206.231,77 złotych, a budynku przy ul. Piastowskiej 4 to koszt 51.590,73 złotych. Całkowita wartość projektu, w ramach którego realizowane są remonty budynków wynosi 2 845 126,18 złotych. Gmina pozyskała na te zadania dofinansowanie w wysokości 1.573.354,76 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group