Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1327
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejne złote gody

Wtorek, 3 stycznia 2023, 15:59
Autor: red
Żarów: Kolejne złote gody
Fot. UM Żarów
50 lat temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską... I w tej przysiędze trwają po dziś dzień. Każdego dnia swoją miłością i wzajemną troską dodają sobie sił i sprawiają, że wspólne życie jest piękniejsze. Państwo Natalia i Stanisław Pawlik świętowali jubileusz złotych godów.

W obecności zaproszonych gości i rodziny małżonkowie odnowili złożoną 50 lat temu przysięgę małżeńską i złożyli sobie podziękowania za wspólne lata. Burmistrz Leszek Michalak, w imieniu Prezydenta RP, odznaczył jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przekazał na ich ręce upominki oraz złożył serdeczne gratulacje.

- Z całego serca gratuluję Państwu wzajemnego szacunku, odpowiedzialności, cierpliwości, umiejętności wybaczania. Jesteście Państwo dla młodego pokolenia wspaniałym przykładem na to, że miłość nie jest pustym słowem, że naprawdę warto razem iść przez życie, wspólnie cieszyć się sukcesami i wspólnie pokonywać trudności. W tak uroczystym dla Państwa dniu złotych godów proszę przyjąć słowa najwyższego uznania oraz życzenia zdrowia, osobistego szczęścia, pogody ducha i wielu dalszych wspólnie przeżytych dni - gratulował parze burmistrz Leszek Michalak.

Jubilaci poznali się 24 czerwca 1971r. w Kawiarni „Szarotka” i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Sakramentalne "TAK" powiedzieli sobie 23.12.1972r. w USC Żarów, a 25.12.1972r. związali się węzłem małżeńskim w Kościele Parafialnym w Żarowie. Doczekali się dwójki dzieci Artura i Agnieszki, którzy dziś mają już swoje rodziny, przekazując młodym najważniejsze i najpiękniejsze wartości. Obecnie Państwo Pawlik są na zasłużonych emeryturach. Ich wspólnym oczkiem w głowie jest ogród, w którym zachwycają piękne kwiaty i warzywa. Gdy pogoda nie sprzyja pracom na ogrodzie jubilaci rozwiązują wspólnie krzyżówki, czytają książki. Ale najbardziej są dumni ze swoich dzieci, które wykształciły się, usamodzielniły i pozakładały rodziny. Są radością i wsparciem dla rodziców. Największym szczęściem i radością życia naszych Jubilatów jest ich gromadka wnuków: Paulina, Klaudia, Kuba, Sandra, Ola i Piotruś. To im poświęcili ogrom swego serca i czasu, opiekując się nimi, pomagając w ich wychowaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group