Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolejne zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny

Wtorek, 3 lutego 2015, 11:38
Aktualizacja: 12:50
Autor: red.
Świebodzice: Kolejne zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny
Fot. UM Świebodzice
Dobra wiadomość dla rodzin z trojgiem lub więcej dzieci. Działająca w Świebodzicach Karta Dużej Rodziny rozszerzyła ofertę.

Od 21 stycznia wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z usług na obiektach OSiR-u. Duże rodziny zapłacą 50 % ceny za korzystanie z sali gimnastycznej "Zielona sala", stołów i sprzętu do tenisa stołowego, płyty boiska na hali a także 2 lub 3 torów na kręgielni.

Wstęp do Wodnego Centrum Rekreacji dla każdego posiadacza Karty wynosi 0,08 zł za minutę od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 14.00 i 0,11 zł za min. w godzinach 14.00- 22.00. W soboty, niedziele i święta odpowiednio 0,11 zł i 0,14 zł za minutę (wstęp dla dzieci jest bezpłatny).

Przy zakupie biletu rodzinnego do Wodnego Centrum Rekreacji dla rodziny z co najmniej trojgiem dzieci (w wieku od 3 do 18 lat) - 0,06 zł za minutę od poniedziałku do piątku w godz. 7.00- 14.00 i 0,09 zł za minutę w godz. 14.00- 22.00. W soboty, niedziele i święta odpowiednio 0,09 zł i 0,12 zł za minutę (wstęp dla dzieci do lat 3 jest bezpłatny).
Wstęp na letnie kąpielisko odkryte za odpłatnością przewidzianą w cenniku jak wstęp grupowy, tj. 4 zł za bilet normalny lub 2 zł za bilet ulgowy.

* * *

W ramach lokalnego programu Karta Dużej Rodziny w Gminie Świebodzice od 1 stycznia 2015 roku rodziny posiadające troje lub więcej dzieci mogą korzystać z ulg i zniżek na terenie naszego miasta.

Członkowie rodzin wielodzietnych mniej zapłacą za przejazdy komunikacją miejską. Cena biletu jednorazowego, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, wynosi 50 groszy. Ujednolicono także cenę biletów miesięcznych. Posiadacz "Karty Dużej Rodziny" będzie mógł nabyć go za kwotę 30 zł.

Rodziny wielodzietne, które przystąpiły do programu mają możliwość korzystania na preferencyjnych zasadach z oferty Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. Za uczestnictwo w zajęciach sekcyjnych nie będą pobierane opłaty za udział trzeciego i kolejnego dziecka, dodatkowo oferta dotyczy także organizowanych przez Miejski Dom Kultury ferii i wakacji.
Wprowadzenie zniżek na komunikację miejską i zajęcia Miejskiego Domu Kultury to część działań realizacji programu pomocowego dla rodzin wielodzietnych. Planowane jest wprowadzanie dalszych ulg na korzystanie z oferty zajęć kulturalnych oraz obiektów sportowych w naszej gminie.

Przypominamy:

Do złożenia wniosku potrzebne są kserokopie następujących dokumentów:
- osoby pełnoletnie - dokument potwierdzający tożsamość;
- dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia - akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
- dzieci w wieku powyżej 18. roku życia, uczące się - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły o planowanym terminie nauki;
- dzieci niepełnosprawne - dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o niepełnosprawności.

Wniosek o przyznanie "Karty Dużej Rodziny" składać można w Ośrodku Pomocy Społecznej, wyłącznie w czwartki w godzinach 7:30-15:00, w pokoju nr 14.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group