Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejni kierowcy utracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Piątek, 31 marca 2017, 7:29
Aktualizacja: 16:12
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejni kierowcy utracili prawa jazdy za nadmierną prędkość
Fot. KPP Świdnica
Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia.

26 marca, dwie kobiety zdecydowanie zbyt szybko „podróżujące” po drogach naszego powiatu „pożegnały się” ze swoimi prawami jazdy na 3 miesiące. W Boleścinie pani poruszająca się mercedesem oraz w Morawie kobieta prowadząca bmw zostały zatrzymane przez patrole świdnickiej „drogówki”, po tym jak w terenie zabudowanym przekroczyły dopuszczalne prędkości o ponad 50 km/h. Obie otrzymały mandaty, po 10 punktów karnych oraz utraciły prawa jazdy na 3 miesiące.

Kolejny raz informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group