Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Niedziela, 4 lutego 2018, 9:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 lutego 2018, 11:20
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani
Fot. KPP Świdnica
Mimo licznych apeli świdnickich policjantów kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Tylko 2 i 3 lutego br. funkcjonariusze powiatu świdnickiego zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących.

W piątek 2 lutego, policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który mając 2,1 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem VW Golf.
A w sobotę 3 lutego policjanci zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy 29-latek kierował samochodem osobowym marki Renault mając 0,7 promila alkoholu w organizmie, kolejny „drogowy as” to 31-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel, który kierował nim mając blisko 1,1 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca to 49-latek z wynikiem blisko 0,6 promila w organizmie, kierował samochodem osobowym marki Deawoo. I niechlubny rekordzista to 58-latek, który kierował samochodem osobowym marki Renault z wynikiem 2,2 promila w organizmie. Okazało się jednak, że to nie wszystko, co 58-letni kierowca miał na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że wobec kierującego sąd orzekł już wcześniej zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

A kierowcy za złamanie zakazu i za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group